כבוד: מדליית כסף למתעמלת הישראלית נטע ריבקין

עם ציון של 27.900, זכתה אתמול המתעמלת האמנותית נטע ריבקין במקום השני באליפות אירופה שהתקיימה בבלארוס. בכך הפכה המתעמלת בת ה-20 לישראלית הראשונה בהיסטוריה שזכתה במדליה במסגרת אליפות אירופה בהתעמלות קרקע

נטע ריבקין, אתמול באליפות אירופה. כבוד (AP)

כבוד לספורט הישראלי: המתעמלת האמנותית נטע ריבקין זכתה אתמול במדליית כסף באליפות אירופה, שנערכה בבלארוס. ריבקין היא המתעמלת הישראלית הראשונה בהיסטוריה שזכתה במדליה במסגרת אליפות אירופה.

ריבקין הגיעה למקום השני בתרגיל האלות עם ציון של 27.900. למקום הראשון בתרגיל הגיעה מתעמלת בלארוסית עם ציון של 28.300. לאחר השתתפות בעוד כמה גמרים במקצועות אחרים בתוך ההתעמלות האמנותית, דורגה ריבקין במקום החמישי הכללי.

אביה של ריבקין ליווה אותה כל חייה בדרכה אך נפטר לפני כשנה ממחלה קשה. "אבא תמיד ליווה אותי והיה קרוב אליי", סיפרה ריבקין לעיתון "ידיעות אחרונות". "כשזכיתי ישר חשבתי עליו. אני מקדישה לו את המדליה שלי".

הספורטאית המצטיינת תגיע לאולימפיאדה?

בחודש הבא ימלאו לריבקין, המתגוררת בפתח תקווה, 20, והיא מתעמלת בכל יום במשך שעות ארוכות מאז שהייתה בת 5. למרות הקריירה המפוארת, היא לא ויתרה על שירות צבאי ומשרתת כספורטאית מצטיינת.

מכיוון שבניקוד הכללי הגיעה ריבקין למקום החמישי, מקומה באולימפיאדת לונדון 2012 אינו מובטח. כדי להיכנס לשם, היא תיאלץ להתברג בעשירייה הראשונה באליפות העולם בחודש אוקטובר. אפשרות נוספת תהיה לה בתחרות שתיערך בחודש ינואר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק