השר שלום: "הארכת שעון הקיץ - הדבר הנכון"

המשנה לראש הממשלה ממהר לברך את שר הפנים על הארכת שעון הקיץ המסתמנת: "תושבי ישראל ייהנו משעות אור רבות יותר לתקופה ארוכה יותר". בימים הקרובים יכנס השר ישי מסיבת עיתונאים ויודיע על החלטתו באופן רשמי

המשנה לראש הממשלה סילבן שלום התייחס הערב לפרסום שהבאנו לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 בנוגע להארכת שעון הקיץ: "הארכת תוקף שעון הקיץ היא ההחלטה הנכונה. אני מברך את אלי ישי על ההחלטה ששמה את מדינת ישראל בשורה אחת עם המדינות המפותחות. אני שמח שהמאבק הציבורי שהובלתי הצליח ותושבי ישראל ייהנו משעות אור רבות יותר לתקופה ארוכה יותר".
 
עוד אמר שלום, כי "אני שמח שהמאבק הציבורי שהובלתי הצליח ותושבי מדינת ישראל יוכלו ליהנות משעון קיץ לתקופה ארוכה יותר כפי שנהוג במדינות המפותחות המכלכלות את צעדיהן בתבונה ומנצלות את שעות היום עד תומן."

בתוך כמה ימים: ישי יודיע על החלטתו במסיבת עיתונאים

לפני יותר משלושה חודשים פרסמנו כאן לראשונה כי שר הפנים אלי ישי החליט לשקול הארכת שעון הקיץ. מדובר באחת הסוגיות שבהן ספג ישי ביקורת ציבורית נוקבת במיוחד. לפיכך, החליט שר הפנים להתמודד עם הסוגיה והודיע כי מעתה לא מדובר בעניין של יחסי דת ומדינה, אלא בעניין מקצועי.

בימים האחרונים ביקש השר ישי מחברי כנסת שקידמו הצעות חוק פרטיות בנושא להפסיק לקדם אותן והבהיר שהוא יגיש בקרוב הצעת חוק ממשלתית בנוגע לשעון.

הוועדה המקצועית צפויה קיבלה הצעות מהציבור ושמעה עמדות של מגזרים שונים, כשבין השיקולים שעמדו בפניה היו גם התחשבות באלו שצמים ביום הכיפורים ותעשיינים שהעלו את השיקולים הכלכליים.

הוועדה כתבה דוח מסקנות בן כ-200 עמודים, וההערכה היא כי הכיוון הוא הארכת השעון. בכיר בש"ס שנשאל על הצום ביום כיפור אמר כי יום כיפור הוא יום קדוש, אך שעון הקיץ אינו קדוש, ולכן הרב עובדיה יידרש לתת פיתרון יצירתי למצב בו יוארך שעון הקיץ אחרי יום כיפור.

שר הפנים ישי צפוי לכנס בימים הקרובים מסיבת עיתונאים בה יודיע באופן סופי על ההחלטה בנושא שעון הקיץ.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק