תל אביב: מבצע מקיף נגד אלכוהול בחופים

מה תאמרו על כוס בירה צוננת על שפת הים? המשטרה החלה לאכוף את החוק שאוסר שתיית אלכוהול במקומות ציבוריים בחוף הים של תל אביב. הדבר הפתיע והרגיז, לא מעט מהם שלא הבינו מדוע במסעדה זה מותר, ועל החול – אסור

הרוחצים הבוקר בחופי תל אביב לא האמינו למראה עיניהם. פקחי עירייה מלווים בשוטרים עברו הין הרוחצים בנחישות ובמטרה ברורה - וחייבו כל מי שיש בידו בקבוק בירה לשפוך את התכולה על החול.

מדובר בחוק שחוקק לפני כשנה, חוק המאבק בתופעת השכרות. בין היתר קובע החוק כי אסור לשתות משקה אלכוהולי במקום ציבורי. שוטר שרואה זאת רשאי "להשמיד את המשקה", כך לשון החוק, כלומר לשפוך את תכולתו.

כך מבלים על החוף נאלצו לשפוך את הבירה, בעוד ש-20 מטרים מהם יושבים במסעדות שבטיילת לגמו עוד בירה קרה. "יצאנו מהחוף אנחנו על הטיילת. כנראה שאנחנו לא מספיק נאורים כדי להסתדר עם האלכוהול שלנו", אמרו אסף וסנאית שרק רצו ללגום בירה קרה מול הים.

מי שלקח את העניין ברצינות היא משטרת תל אביב, שפתחה במבצע אכיפה על חוף הים. המציל הזהיר את הרוחצים והמלצרים סירבו להגיש משקאות אלכוהוליים לחוף. היום היתה יריית הפתיחה והרוחצים כנראה הבינו שאם הם רוצים לשתות משהו בים זה צריך להיות מים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת