צפו: חילוץ המטייל שנפל לנקיק בנגב

במהלך טיול משפחות בנחל רחף בנגב, מעד מטייל בן 44 ונפל לנקיק תלול. כוחות חילוץ רבים הוזעקו למקום והצליחו לאתר את המטייל שנחבל קשות בפניו. לאחר שהוזנק מסוק של יחידת 669 הצליחו לפנותו לבית החולים לקבלת טיפול. צפו בתיעוד החילוץ

18 מחלצים מאזור הדרום וצוות של יחידת החילוץ 669, הצליחו בשעות הצהריים לאתר ולפנות מטייל בן 44, שבמהלך טיול משפחות בנחל רחף מעד מצוק ונפצע קשה. לאחר שפונה לבית החולים סורוקה במצב קשה, מצבו התייצב ומוגדר כעת קל.

אלי שגיא מיחידת חילוץ ערד סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הגבר היה בקבוצה של שמונה בני אדם שהגיעו לטייל בנחל. בסביבות 11 הם התחילו את המסלול, וכאשר הגיעו למצוק הראשון שאותו צריך לרדת עם חבלים, ניסה ככל הנראה הגבר לרדת בעזרת הידיים, ואז החליק וצנח למטה".

שגיא הוסיף כי המטייל נחבל קשות בפניו בעקבות הנפילה ונזקק לטיפול מיידי. "הקבוצה מיהרה להזניק את יחידות החילוץ עין גדי וערד, וחוליה של 18 מחלצים הגיעה למקום", משחזר שגיא. "מאחר ומדובר בנקיק תלול היה קשה מאוד להוציא אותו. ראינו שמצבו לא טוב והקפצנו מיד מסוק של 669. לאחר שהענקו לו טיפול ראשוני הלוחמים ירדו למקום הנפילה, העלו אותו ופינו אותו לבית החולים".

שגיא הדגיש כי תשומת לב מצידם של המטיילים הייתה יכולה לחסוך את הפציעה. "חבל, אין צורך להיות גיבורים ולרדת בכוח ידיים כי הסלעים חלקים", הסביר. מבית החולים סורוקה בבאר שבע, לשם פונה המטייל נמסר כי מצבו מוגדר כעת קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק