"כל היישוב הגיע לבר-מצווה שלו"

הנער בן ה-13 שנהרג אתמול בתאונת הדרכים הקשה בנגב הוא זוהר אלפסי מהיישוב נווה. לבר-המצווה של אלפסי, שנחגגה לפני שבועיים, הגיעו כל חברי היישוב. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי עם הידיעה על מותו, התקבצו כל חבריו ההמומים מחוץ למזכירות היישוב. "הוא היה ילד חמוד, שכל היישוב אהב", סיפרה חברת המשפחה

זוהר אלפסי ז"ל (פייסבוק)

רק בפסח האחרון, עברה משפחת אלפסי לבית הקבוע הראשון שלה ביישוב נווה, מאז שנאלצו לפנות את ביתם בעצמונה בהתנתקות לפני שש שנים. ביום העצמאות האחרון, חגג הבן הבכור זוהר את בר המצווה שלו. אתמול, הוא ואמו נסעו בכביש חשוך ונקלעו לתאונת דרכים. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי האם, בת-מזל אלפסי, כנראה לא שמה לב להאמר צבאי שחנה בצד הכביש - והתנגשה בו בעצמה.

משפחת אלפסי מוכרת ביישוב הקטן. האב פרוספר הוא חקלאי והאם היא עקרת בית ומנהלת עסק קטן לקייטרינג. כשהחלו הדיווחים על תאונת הדרכים אמש, החלו להתקבץ חבריו של אלפסי מחוץ למזכירות היישוב. "הוא היה ילד חמוד, שכל היישוב אהב" סיפרה ידידת המשפחה שרה חפר.

"זו מכה אדירה ליישוב הקטן שלנו", אמר תושב נווה אלי אדלר, "כולם כבר קיבלו את הבשורה המרה, אך עדייו לא מעכלים", לדבריו. "רק לפני שבועיים חגגנו לו בר מצווה", נזכרת חפר, "כל היישוב הגיע לחגיגה, שזה אירוע נדיר".

אמש: התאונה הקשה בנגב

אתמול בערב התקבלו דיווחים על נער בן 13 שנהרג ושני בני אדם נוספים שנפצעו קל בתאונת דרכים קטלנית סמוך לצומת בני נצרים שבאזור הנגב. הפצועים הנוספים היו אימו של הנער וצעיר נוסף.

עם קבלת הדיווח על האירוע הוזעקו למקום צוותים של מד"א נגב, אך רופא נאלץ לקבוע את מותו של אלפסי במקום. במשך דקות ארוכות נלחמו הפרמדיקים לייצב את מצבם של שני הפצועים הנוספים, ולבסוף פינו אותם לקבלת טיפול בבית החולים.

בתחילה הוגדר אחד הפצועים כפצוע באורח קשה, ופונה לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע באמצעות מסוק, כשהוא סובל מפגיעת ראש. בבית החולים "סורוקה" השתפר מצבם של שני הפצועים, ושניהם הוגדרו כפצועים באורח קל.

בוחני תנועה של המשטרה פתחו בחקירת הנסיבות לתאונה. מחקירה ראשונית של נסיבות התאונה עולה כי הרכב הפרטי, בו נהגה אימו של הנער, סטה ממסלול מסיבה לא ברורה והתנגש בהאמר הצבאי, בו היה הצעיר, שהחנה בשולי הדרך. עם זאת, עדיין לא ידוע מה הייתה הסיבה לסטייה הפתאומית של הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת