צפו: מכבי ת"א אלופה בפעם ה-49

חניכיו של דיוויד בלאט עמדו במשימה והחזירו את צלחת האליפות למקום שבו היא רגילה כל כך להיות - בארון הגביעים של מכבי ת"א. הצהובים פתחו פער גדול כבר ברבע הראשון, שחקני גלבוע/גליל ניסו לחזור, אבל זה היה אבוד: שחקני מכבי עשו ככל העולה על רוחם וסיימו בניצחון אדיר 64:91. צפו בצהובים מניפים את צלחת האליפות

הפועל גלבוע/גליל קיוותה לחולל סנסציה שנה שנייה ברציפות, אבל חניכיו של דיוויד בלאט פשוט רצו יותר. שחקני מכבי ת"א עלו נחושים על הפרקט של היכל נוקיה, רדפו אחרי כל כדור אבוד, השאירו את האדומים חסרי אונים ובסיום ניצחו 64:91 בקלות - בדרך להנפת צלחת האליפות ה-49 בתולדות המועדון.

לתקציר המשחק המלא באתר ערוץ הספורט

האווירה בהיכל "נוקיה" הייתה מחשמלת, עם 11 אלף אוהדים, מרביתם צהובים, שהגיעו נחושים להחזיר את צלחת האליפות בחזרה, אחרי שנה של הפסקה. עוד בטרם נפתח המשחק, שבו אוהדי מכבי להשמיע קריאות נגד מנהלת הליגה בכדורסל, והעומד בראשה אבנר קופל, בטענה כי טורניר הפיינל פור אינו טורניר ספורטיבי. לפני שריקת הפתיחה הוענקו פרסי מאמן העונה (דיוויד בלאט, מכבי ת"א) ושחקן העונה (גל מקל, גלבוע/גליל). הזמרים קובי פרץ ואישתר ביצעו את שירם "יחד" במופע שלפני הגמר.

הצהובים התנפלו על האלופה היוצאת כבר מן הפתיחה, ואחרי שתי דקות נאלץ מאמן גלבוע/גליל ליאור ליובין להזעיק פסק זמן, בעקבות ריצה של 10:0 של מכבי. מכאן והלאה רדפו האדומים מהצפון אחר מכבי, ולמעט דקות טובות בפתיחת המחצית השנייה, לא הצליחו להוריד את הפער מתחת ל-10 נקודות הפרש.

סופו יצא - מכבי המשיכה בשלה

מפתח אחד כן עבד לגלבוע/גליל, והוא המשחק על שחקנה של מכבי סופוקליס שחורציאניטיס. כבר מן הפתיחה תקפו שחקני גלבוע אותו במטרה להוציא אותו כמה שיותר מהר מהמשחק עם בעיית עבירות. בזאת, כאמור, תכניתו של המאמן כן עבדה, כש"סופו" נטש את המשחק בשלהי הרבע השלישי עם ארבע עבירות.

אך גם היעדרו לא הועיל לגלבוע/גליל. ערב מטורף מחוץ לקשת של השחקן המצטיין של הערב, דיוויד בלו (19 נקודות), יחד עם העזרה מהחברים אידסון, פרגו, פניני, בורשטיין ומצ'באן החזירו את הצלחת לתל אביב, בפעם ה-49.

אחרי שלושה רבעים בהם נשמר הפער (24:13 למכבי ברבע הראשון, 47:35 ברבע השני, 67:49 בשלישי), הפך הרבע האחרון להזדמנות עבור המאמן הצהוב דיוויד בלאט להודות לשחקניו על עונה מופלאה, בה זכתה הקבוצה בגביע טורניר פתיחת הליגה, גביע המדינה, העפילה לגמר הפיינל פור האירופי וזכתה כמובן באליפות: בזה אחר זה ירדו לספסל מצטייני העונה של מכבי, וזכו לתשואות הקהל. 3:40 דקות לסיום המשחק עלה לפרקט דריק שארפ, הקפטן של מכבי למה שנראה כדקות האחרונות  במשחק פעיל של השחקן אהוב הקהל. הוא קלע שתי נקודות - והוחזר לספסל, כשכל 11 אלף הצופים בנוקיה מריעים לו.

בסיום הניפה מכבי את הצלחת, לצלילי השיר "We Are The Champions", ובכך הסתיימה לה עונת כדורסל נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת