חקירת נחיתת החירום: כשל טכני בבואינג

מחקירה ראשונית של נחיתת החירום בתחילת השבוע בנתב"ג, עולה כי כשל טכני בכן הנסע גרם לתקלה החמורה. חוקרים מטעם "בואינג" נחתו אמש בישראל ומשתתפים בחקירה. ממשרד התחבורה נמסר כי מדובר בתקלה ראשונה בעולם במטוסי בואינג 777

משרד התחבורה, אל על וגם חברת "בואינג" בוחנים בימים אלה את נחיתת החירום בתחילת השבוע בנתב"ג. המטוס המריא לניו יורק אך שב על עקבותיו כשהתגלה כשל בגלגלים.

חקירה ראשונית של נחיתת האונס גילתה כשל מבני בכן הנסע של מטוס הבואינג 777. בראש החקירה עומד חוקר התאונות האוויריות הראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק רז.

מדובר במקרה ראשון בעולם של כשל בדגם זה של המטוסים. שני חוקרי תאונות אוויריות של חברת "בואינג" הגיעו אמש לישראל מארה"ב והצטרפו לצוות החקירה.

כן הנסע מוסר מהמטוס ויועבר לבדיקה

ממשרד התחבורה נמסר כי מהנדסים של מכון הבדק בסינגפור שבו בוצע השיפוץ של כן הנסע, צפויים להגיע גם הם לישראל בימים הקרובים כדי לסייע בחקירת האירוע.

היום החלו חוקרי התאונות של משרד התחבורה וצוותי תחזוקה אל על, בהסרתו של כן הנסע שכשל מגוף המטוס לצורך בדיקתו והחלפתו בכן נסע משופץ, שיגיע במהלך הלילה לישראל.

"בשלב זה של החקירה מוקדם לקבוע מהו תהליך הכשל של כן הנסע, כל שכן את הגורמים לכך", נמסר ממשרד התחבורה. "החקירה תכלול בדיקות ראיה ובהתאם לתוצאות, תבוצענה בדיקות מטלורגיות (בדיקות מתכת) ואחרות מקיפות, במעבדות המתקדמות ביותר בארץ. אם יהיה צורך תבוצענה גם בדיקות בחו"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת