מה שהיה אדום - נשאר אדום: הפועל ת"א מחזיקת הגביע

בשנה השנייה ברציפות זכתה הערב הקבוצה התל אביבית בגמר גביע המדינה בכדורגל, כששחקניה ניצחו את מכבי חיפה 1:0 באיצטדיון רמת גן. הניצחון יהיה מתנת הפרידה של המאמן אלי גוטמן לאדומים

הגביע היה אדום - ונשאר כזה: הפועל תל אביב זכתה הערב בגביע המדינה בכדורגל בשנה השנייה ברציפות, בזכות שער הניצחון שהבקיע סלים טועמה אל תוך הרשת של שוער מכבי חיפה בדקה השנייה. המשחק בין השתיים הוכרע בתוצאה 1:0 באיצטדיון רמת גן.

זהו הגביע הרביעי בשש שנים של הקבוצה התל אביבית, אחרי עונה לא פשוטה שכללה תצוגה יפה באירופה וקרבות בין בעלי הקבוצה. אלו נחתמו באופן שהביא הרבה מאוד נחת לאוהדי השדים האדומים.

שער הניצחון של האדומים התבשל כשהמגן עומרי קנדה הרים כדור לרחבה, כוכב הקבוצה ערן זהבי המשיך עם הראש לסלים טועמה שלא התבלבל - והכניע את שוער חיפה ניר דבידוביץ מ-16 מטרים.  

מעל לדשא, עודדו את מחזיקת הגביע כ-17,000 אוהדי הפועל, שליוו את הקבוצה בדרך הארוכה עד לזכייה הערב. בניגוד להם, עזבו באכזבה את איצטדיון רמת גן 23,000 אוהדי חיפה שלא יזכו להביא את הגביע לעיר המפרץ השנה.

עבור המאמן גוטמן, היה זה המשחק האחרון ששימש מאמנה של הפועל תל אביב. יחד איתו, ייפשטו את המדים האדומים גם לא מעט מהשחקנים שהיו פנייה בשנתיים האחרונות - ובראשם מי שנחשב לשוער הטוב ביותר ששיחק אי פעם בישראל - וינסנט אניימה. אבידה נוספת להפועל היא עזיבתו של אחד מעמודי התווך המרכזיים של הקבוצה - ערן זהבי, שיילבש בקרוב את מדי הליגה האיטלקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת