תיעוד: כך נראו הדקות הראשונות אחרי התאונה הקטלנית

לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע סרטון שצולם מחוץ לאוטובוס "אגד" שהתנגש במשאית בדרכו לירושלים, זמן קצר אחרי האירוע. בתאונה נהרג אדם אחד ו-31 נוספים נפצעו, בהם שניים קשה

בזמן שבמשטרה וב"אגד" חוקרים את נסיבות תאונת הדרכים הקשה שהתרחשה הבוקר סמוך למחלף בן שמן, הגיע לחדשות 2 באינטרנט סרטון וידאו שצולם מחוץ לאוטובוס קו 405 שיצא הבוקר מתל אביב לירושלים והתנגש במשאית, ותיעד את רגעיו הראשונים של האירוע שגבה את חייו של אדם אחד.

פרט להרוג, פונו מזירת התאונה 31 פצועים בדרגות שונות, מהם שניים במצב קשה. הם הועברו באמבולנסים של מד"א לבתי חולים שונים באזור.

"הרגשנו בום גדול, לא הייתה דרך לצאת"

אחד מנוסעי האוטובוס שהיה מעורב בתאונה ונפגע בה קל הוא החובש ערן בוטה. בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט מבית החולים שאליו פונה הוא סיפר על רגעי ההתנגשות.

"נסענו באוטובוס כרגיל ופתאום הרגשנו בום גדול. אנשים התחילו להילחץ ולא הבנו מה קורה. הדלתות והחלונות היו סגורים ולא הייתה דרך לצאת. ניסינו לשבור את החלונות כדי לחלץ את האנשים", אמר בוטה. "ממה שהבנתי, הייתי החובש היחידי שהיה שם בזמן אמת אז טיפלתי במי שיכולתי. היו אנשים שלא יכולתי לטפל בהם באותו הרגע".

בוטה סיפר כי התאונה התרחשה במפתיע, מבלי שדבר מה בהתנהגותו של הנהג עורר חשד. "אף אחד לא קרא לו. מה שקרה זה שהאוטובוס קיבל מכה באמצע, בצדו הימני - מהקצה האחורי של המשאית. זה היה סמי טריילר גדול כזה. כוחות ההצלה הגיעו כעבור 10 דקות בערך והיו מאוד מהירים. אותי פינו לבית החולים לבדיקות שגרתיות ואני צפוי להשתחרר בהקדם".

אגד: "תאונה מצערת וקשה"

דובר אגד, רון רטנר, מסר בעקבות התאונה כי "האוטובוס ככל הנראה התנגש בצדו הימני הקדמי במשאית שחנתה בצד הכביש. נסיבות התאונה נחקרות עתה על ידי משטרת ישראל ובוחני התאונות של אגד. נהג האוטובוס נחקר ומסר את עדותו".

על הנהג מסר רטנר כי "הוא בעל ניסיון של 27 שנות נהיגה מקצועית ובעל עבר בטיחותי ללא דופי. טרם החל בעבודתו הבוקר, היה בכ- 12 שעות מנוחה מנהיגה. האוטובוס שהיה מעורב בתאונה עבר בשבוע שעבר טיפול תקופתי יסודי ומצבו המכאני היה תקין".

באגד מסרו גם כי החברה "מביעה צער עמוק על הנפגעים בתאונה המצערת והקשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת