תאונה קטלנית בדרך לירושלים: הרוג ו-31 פצועים

שני בני אדם נפצעו קשה כשאוטובוס קו 405 של "אגד" שיצא מת"א לכיוון ירושלים פגע במשאית בצד הדרך. אחד הפצועים: "לא הייתה דרך לצאת, ניסינו לשבור את החלונות". התמונות הראשונות מהזירה הגיעו באמצעות המייל האדום

אדם אחד נהרג ו-31 אחרים נפצעו בדרגות שונות, מהם שניים קשה, בתאונה שהתרחשה הבוקר בכביש מס' 1 בין אוטובוס לבין משאית. מדובר באוטובוס קו 405 של "אגד" שיצא מהתחנה המרכזית בתל אביב לכיוון ירושלים, והתנגש במשאית באזור מחלף בן שמן. משתרכים באזור עומסי תנועה כבדים.

במשטרה מסרו כי גופתו של ההרוג הייתה לכודה בין שברי האוטובוס במשך זמן רב, עד שחולצה ממנו. דובר מד"א זכי הלר מסר כי שני הפצועים שמצבם קשה פונו לבית החולים "שיבא" בתל השומר, יחד עם פצוע בינוני וחמישה אחרים שנפגעו קל.

לבית החולים "אסף הרופא" שבצריפין פונו ארבעה פצועים במצב בינוני ו-12 שנפגעו קל, ולבית החולים "קפלן" ברחובות הועברו ארבעה פצועים במצב קל. שלושה נפגעים נוספים, שמצבם מוגדר קל, פונו לבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה.

"הרגשנו בום גדול, לא הייתה דרך לצאת"

אחד מנוסעי האוטובוס שהיה מעורב בתאונה ונפגע בה קל הוא החובש ערן בוטה. בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט מבית החולים שאליו פונה הוא סיפר על רגעי ההתנגשות.

"נסענו באוטובוס כרגיל ופתאום הרגשנו בום גדול. אנשים התחילו להילחץ ולא הבנו מה קורה. הדלתות והחלונות היו סגורים ולא הייתה דרך לצאת. ניסינו לשבור את החלונות כדי לחלץ את האנשים", אמר בוטה. "ממה שהבנתי, הייתי החובש היחידי שהיה שם בזמן אמת אז טיפלתי במי שיכולתי. היו אנשים שלא יכולתי לטפל בהם באותו הרגע".

בוטה סיפר כי התאונה התרחשה במפתיע, מבלי שדבר מה בהתנהגותו של הנהג עורר חשד. "אף אחד לא קרא לו. מה שקרה זה שהאוטובוס קיבל מכה באמצע, בצדו הימני - מהקצה האחורי של המשאית. זה היה סמי טריילר גדול כזה. כוחות ההצלה הגיעו כעבור 10 דקות בערך והיו מאוד מהירים. אותי פינו לבית החולים לבדיקות שגרתיות ואני צפוי להשתחרר בהקדם".

אגד: "תאונה מצערת וקשה"

דובר אגד, רון רטנר, מסר בעקבות התאונה כי "האוטובוס ככל הנראה התנגש בצדו הימני הקדמי במשאית שחנתה בצד הכביש. נסיבות התאונה נחקרות עתה על ידי משטרת ישראל ובוחני התאונות של אגד. נהג האוטובוס נחקר ומסר את עדותו".

על הנהג מסר רטנר כי "הוא בעל ניסיון של 27 שנות נהיגה מקצועית ובעל עבר בטיחותי ללא דופי. טרם החל בעבודתו הבוקר, היה בכ- 12 שעות מנוחה מנהיגה. האוטובוס שהיה מעורב בתאונה עבר בשבוע שעבר טיפול תקופתי יסודי ומצבו המכאני היה תקין".

באגד מסרו גם כי החברה "מביעה צער עמוק על הנפגעים בתאונה המצערת והקשה".

בהכנת הכתבה השתתפו יוסי זילברמן, ברהנו טגניה וגלעד שלמור.

התמונות הראשונות מזירת האירוע הגיעו אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת