התלוננה על איחור ברכבת - והותקפה על ידי מנהל התחנה

נוסעים רבים נתקלים באיחורים ניכרים ברכבות וצפיפות מוגזמת ומרגיזה, אך נראה שבמקרה הזה מי ששבר את הכלים היה דווקא עובד הרכבת - ולא הנוסעת המאוכזבת. אינה הגיעה לתחנת חדרה כדי לדרוש פיצוי על איחור של שעה, ויצאה משם עם טלפון שבור. "מנהל התחנה צרח עליי והטיח את המכשיר ברצפה", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט

רכבת ישראל. ארכיון (חדשות 2)

איך נסיעה ברכבת מסתיימת בתלונה במשטרה? אינה, תושבת חדרה, טוענת שהותקפה על ידי מנהל תחנת הרכבת בעיר לאחר שהתלוננה על איחור. לדבריה, המנהל לקח את מכשיר הטלפון הסלולרי שלה והטיח אותו ברצפה.

"ביום ראשון נסעתי מתל אביב לחדרה, נסיעה שאני עושה הלוך ושוב כל יום כבר כמעט 5 שנים", הסבירה לחדשות 2 באינטרנט על המקרה. "הייתי אמורה לעלות על הרכבת של 16:11, אבל היא לא הגיעה. ב-16:40 הגיעה רכבת, אבל היא הייתה עמוסה ורק אנשים בודדים היו יכולים לעלות ואני לא הצלחתי. רק ב-17:15 עליתי על רכבת לחדרה והגעתי אחרי 18:00, כאשר בדרך כלל אני כבר מגיעה לחדרה ב-16:40".

לפי נהלי הרכבת, על כל 30 דקות של איחור ברכבת - זכאים הנוסעים לנסיעה חינם כפיצוי. אינה מספרת כי, "ניגשתי למנהל התחנה בחדרה, והוא הסכים לחתום על כרטיס אחד בלבד. הסברתי לו שהרכבת הגיעה באיחור והייתה תפוסה עד אין מקום, אז הוא אמר לי ש'זו בעיה שלך שלא הצלחת להידחף'".

"הוא תפס את הטלפון והטיח אותו ברצפה"

"הוא דיבר בנוכחות אנשים וצעק עליי, כאילו אנחנו משרתים אותו ולא הוא אותנו", המשיכה אינה. "אמרתי לו שאם הוא מדבר בצורה כזו, אני אקליט אותו עם הטלפון שלי. ואז הוא תפס את הטלפון והטיח אותו ברצפה, וגרם לו נזק".

"הוא צרח עליי, 'מי את שתקליטי אותי?'. הייתי ממש בשוק, אנשים יעצו לי להזמין משטרה, הייתי בכעס ובהלם מהאירוע, ניגשתי לתחנת המשטרה בחדרה והגשתי תלונה נגד מנהל התחנה", תיארה את האירוע.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "הדבר נמצא בטיפול המשטרה. במידה והדברים יתבררו כנכונים, רואה רכבת ישראל את הדבר בחומרה ותפעל בהתאם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק