מאות אלפים בהילולה בהר מירון

עשרות אלפים פקדו מיד לאחר צאת השבת את קבר רבי שמעון בר יוחאי להילולת ל"ג בעומר המסורתית. מאות אלפים הגיעו לחגיגות במהלך הלילה והבוקר. צפו בשידור החי כל הלילה ממצלמות אתר קבר הרשב"י

חגיגות ל"ג בעומר נפתחו ברחבי הארץ, עם אלפי מדורות שהודלקו ומאות אלפי חוגגים. עשרות אלפי בני אדם פקדו הלילה את הר מירון לרגל ההילולה המסורתית ליד קברו של רבי שמעון בר יוחאי. את ההילולה במקום, הנמשכת גם הבוקר, אנו מעבירים בשידור חי כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

במהלך הלילה הגיעו מאות אלפי חוגגים להילולה. כ-3,000 שוטרים השתתפו בשמירה על הסדר ובאבטחת ההילולה. לאחר חצות הודלקה האש על גג הקבר. בשל יציאת השבת המאוחרת נדחתה ההדלקה לשעה מאוחרת זו, ומשעות הערב המאוחרות מורגשת תנועה ערה לכיוון הצפון.

גבר כבן 50 נכווה בינוני במדורת ל"ג בעומר ברחוב אבן גבירול בראש העין. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. מוקדם יותר היום פרצה שריפת קוצים גדולה בעיר, אך לא ידוע האם יש קשר להכנות לחג. צוותי כיבוי אש בסיוע מטוס כיבוי פעלו לכיבוי השריפה והשתלטו על האש. שריפה אחרת פרצה הערב בפרדס שבין היישוב בית דגן לכפר חב"ד. איש לא נפגע וסיבת השריפות לא ידועה.

המדריך המלא למדורות ל"ג בעומר

יותר מ-500 כבאים ו-300 מתנדבים פרוסים הערב ברחבי הארץ לרגל חגיגות ל"ג בעומר במטרה לתת מענה לציבור במקרה של שריפות. גם במד"א מתגברים את צוותי הרפואה. בקק"ל קוראים למשתתפים לשמור על כללי הבטיחות באש.

היכן ממקמים את המדורה והיכן לא?

נציב כבאות והצלה, רב-טפסר שחר איילון, מדגיש כי את האש יש להדליק רק במקומות פתוחים, ללא קוצים, כשלא קיימת סכנה שהאש תיתפס ותתפשט. את המדורה יש למקם במרחק סביר מהמדורה השכנה ולבדוק שהאש לא אוחזת בחוטי חשמל וצמרות עצים.

מה אסור לזרוק לאש?

אין להשליך למדורה מוצרי פלסטיק, תחליפי עץ ובעיקר חומרי אסבסט ששריפתם גורמת לפליטת חומרים רעילים ומסרטנים. כמו כן, אסור בהחלט לזרוק לאש נפצים. "זו סכנת נפשות", מדגיש רב-טפסר איילון.

איך מכבים את המדורה?

יש לדאוג להימצאות עפר, חול ומים על מנת לכבות את האש ואת הגיצים. בנוסף, לאחר כיבוי המדורה אין לעזוב את המקום מיד, אלא להישאר באזור ולודא שהאש לא מתלקחת שוב.

למי מומלץ להיזהר?

מלבד לסכנות הקשורות באש, קוראים במד"א לאנשים חולים או הרגישים לזיהום אוויר להסתגר בבתים בשל העשן והעפר שעלול להחמיר את מצבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת