המדריך המלא למדורות ל"ג בעומר

אנשי מד"א וכיבוי אש מתגברים כוחות לרגל חגיגות ל"ג בעומר ונערכים למנוע שריפות ופגיעות מיותרות. אז מה יש לעשות על מנת שנחזור עייפים, אך מרוצים ושלמים? כאן המדריך לחוגגים: איפה ממקמים את המדורה, מה לא זורקים לאש ואיך מכבים אותה?

יותר מ-500 כבאים ו-300 מתנדבים פרוסים הערב ברחבי הארץ לרגל חגיגות ל"ג בעומר במטרה לתת מענה לציבור במקרה של שריפות. גם במד"א מתגברים את צוותי הרפואה. בקק"ל קוראים למשתתפים לשמור על כללי הבטיחות באש.

היכן ממקמים את המדורה והיכן לא?

נציב כבאות והצלה, רב-טפסר שחר איילון, מדגיש כי את האש יש להדליק רק במקומות פתוחים, ללא קוצים, כשלא קיימת סכנה שהאש תיתפס ותתפשט. את המדורה יש למקם במרחק סביר מהמדורה השכנה ולבדוק שהאש לא אוחזת בחוטי חשמל וצמרות עצים.

מה אסור לזרוק לאש?

אין להשליך למדורה מוצרי פלסטיק, תחליפי עץ ובעיקר חומרי אסבסט ששריפתם גורמת לפליטת חומרים רעילים ומסרטנים. כמו כן, אסור בהחלט לזרוק לאש נפצים. "זו סכנת נפשות", מדגיש רב-טפסר איילון.

איך מכבים את המדורה?

יש לדאוג להימצאות עפר, חול ומים על מנת לכבות את האש ואת הגיצים. בנוסף, לאחר כיבוי המדורה אין לעזוב את המקום מיד, אלא להישאר באזור ולודא שהאש לא מתלקחת שוב.

למי מומלץ להיזהר?

מלבד לסכנות הקשורות באש, קוראים במד"א לאנשים חולים או הרגישים לזיהום אוויר להסתגר בבתים בשל העשן והעפר שעלול להחמיר את מצבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת