חתונה בחסות צה"ל

בשביל חתונה צריך תקציב של מאות אלפי שקלים שבדרך כלל ממומן על ידי ההורים. חיילים בודדים בצה"ל לא מקבלים עזרה מהוריהם ולכן בוחרים שלא להינשא במהלך השירות. במסגרת יוזמה חדשה של ראש אכ"א הוחלט לממן עבור עשרות החיילים הבודדים שמבקשים להינשא את האירוע. צה"ל יממן עבורם אולם, צלם ואפילו חליפת חתן ושמלת כלה

צה"ל יממן את החתונה (חדשות 2)

כל אחד יודע שבשביל חתונה צריך הרבה מאוד כסף, לבני המזל ההורים עוזרים במימון מאות אלפי השקלים, אך לחיילים הבודדים אין ממש מי שיעזור.

 יוזמה חדשה של ראש אכ"א, האלוף אבי זמיר תציע פיתרון לחיילים הבודדים שמבקשים להתחתן - צה"ל יממן עבורם את כל הוצאות החתונה: אולם, די ג'יי, צלם ואפילו קינוחים. כך פורסם הבוקר ב"מעריב".

בצה"ל כיום יש כ-5,000 חיילים בודדים, ובמהלך השירות הצבאי מתחתנים כ-50 מהם. חיילים רבים מעדיפים לדחות את מועד האירוע לאחר תום השירות הצבאי בגלל קשיים כלכליים, אבל עכשיו בזכות העזרה שמוצעת להם, הם עשויים לשנות את ההחלטה.

"הפרויקט יחסוך לחיילים את ההתלבטות אם להתחתן או לא"

במסגרת הפרויקט, החתונה צפויה להיערך באחד ממתקני האגודה למען החייל, ובצה"ל ישאו כמעט בכל ההוצאות: החל ממימון המזון שיוגש לאורחים, ההזמנות שיישלחו, התקליטן, צלם, עיצוב האולם, תאורה ואפילו חליפת החתן ושמלת הכלה. הרב שיחתן את הזוגות יהיה כמובן רב צבאי.

מי שאחראית על ארגון האירועים היא סגן אלוף חיה אדלר, ראש ענף תנאי שירות חובה ומילואים. לדבריה: "אנחנו נמלא את מקום המשפחה של החייל הבודד בהיבט הכלכלי ונלווה אותו יד ביד עד החופה".

עשרות חיילים בודדים כבר שמעו על היוזמה והחלו להתעניין בפרויקט. "הפרויקט יחסוך לחיילים את ההתלבטות אם להתחתן או לא", אומרת אדלר ומספרת שהיא כבר לא יכולה לחכות לזוג הראשון שיינשא במסגרת הפרוייקט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת