עוד שיפור במצבה של עפרי: שבה לנשום לבדה

הפעוטה בת השנתיים שהפכה לשריד אחרון לבני משפחת שוורץ שנהרגו בהתנגשות באוטובוס בכביש הערבה נותקה ממכשירי ההנשמה ומתפקדת בכוחות עצמה. שלשום היא יצאה מסכנת חיים

ארבעה ימים אחרי שהפכה לשריד האחרון למשפחתה שנמחקה כולה בתאונת הדרכים הקשה בערבה, חל שיפור במצבה של הפעוטה עפרי שוורץ בת השנתיים. היא נפצעה אנושות כשהמכונית שבה נסעו בני משפחתה התנגשה חזיתית באוטובוס, תאונה שבה נהרגו זוג הוריה, סבה ואחיה הבכור.

מבית החולים "סורוקה" שבבאר שבע נמסר כי מצבה של עפרי מוגדר כעת קשה, אך היא שבה לנשום בכוחות עצמה אחרי שנותקה ממכשירי ההנשמה. שלשום דיווחו הרופאים כי היא אינה נתונה עוד לסכנת חיים.

למחרת התאונה, ביום שישי האחרון, הובאו בני משפחתה של עפרי למנוחות. זמן קצר לפני כן, היא עברה בהצלחה ניתוח שבסיומו התייצב מצבה.

אסון בדרך לשמחה

חמשת בני משפחת שוורץ, תושבי אילת, עשו בשעות הצהריים של יום חמישי את דרכם לאשדוד, שם הייתה אמורה להיערך חגיגת בריתה לבתה הטרייה של אחותו של אבי המשפחה, ארז. האם, שרית, נהגה ברכב – כשליד קיבוץ גרופית היא הסיטה לרגע את מבטה, ואז התנגשה חזיתית באוטובוס שנסע בכיוון הנגדי. שני ההורים נהרגו יחד עם בנם הבכור, עמית בן הארבע, ואביו של ארז – סלומון בן ה-66.

אחרי האסון, הגיעו קרובי המשפחה ההמומים לבית החולים ושהו לצד מיטתה של עפרי הקטנה. בקול חנוק, סיפר לחדשות 2 באינטרנט נסים וקנין, דודו של ארז, על התחושות הקשות ביום שאחרי התאונה המחרידה.

אני מנסה להתרחק מהנשים כי הן כל הזמן בוכות", הוא אמר. "הגענו לאילת אחרי שביקרנו את עפרי בבית החולים. מצבה טוב יותר. האחות סיפרה לנו שהיא שומעת אותנו וגם יכולה לזהות קולות. אני לא יודע מה נעשה בהמשך, אבל מה שבטוח זה שניתן לה הרבה אהבה ונחבק אותה. לא נשאיר את הנכדה הזאת לבד. יהיו לה ידיים להיאחז בהן ומי שיטפל בה. אנחנו משפחה אוהבת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת