נסיכת תאילנד נפצעה בתאונה בירושלים

פרופ' צ'ולבורן מהידול, מדענית במקצועה ונסיכת תאילנד בתוארה, המבקרת בימים אלה בישראל, נפצעה באורח קל בגבה בתאונת דרכים בבירה בירושלים, בדרכה לפגישה עם נשיא המדינה. היא התעקשה להגיע אל הפגישה עם פרס כמתוכנן, והיא עוברת בדיקות רפואיות בבית הנשיא

הנסיכה התאילנדית, אתמול בחיפה (חדשות 2)

הביקור המלכותי מסתיים בבית החולים: נסיכת תאילנד פרופ' צ'ולבורן מהידול - בתם הצעירה של מלך ומלכת תאילנד - המבקרת בימים אלה בישראל, נפצעה הבוקר באורח קל בתאונת דרכים בירושלים.

במהלך נסיעת השיירה לירושלים, לפגישה עם הנשיא פרס, אירעה תאונה קלה בשיירת כלי הרכב הדיפלומטיים בה נסעה הנסיכה. היא נחבלה בגבה ובצווארה, אולם התעקשה להמשיך אל הפגישה עם פרס - למרות הפציעה. רק בסיום הפגישה הרשמית, ניאותה הנסיעה להתפנות לבדיקות רפואיות בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

בפתח הפגישה עם פרס, הפתיעה הנסיכה במילים נרגשות על ישראל ואמרה: "בליבי אני מרגישה חצי ישראלית. אני חושבת כמו ישראלית. ביקרתי כאן לראשונה בשנות השבעים ומאז אני מחפשת כל הזדמנות לשוב לכאן." הנסיכה עדכנה את הנשיא פרס כי אפילו הוסיפה לשמה שם ישראלי – צילה. וכך גם חתמה בספר האורחים הנשיאותי. הנשיא פרס השיב לה בהקשר זה : "דעי כי יש לך הזמנה פתוחה להגיע לבקר כל אימת שתרצי". הנשיא אמר לאורחתו כי "ישראל והישראלים אוהבים את תאילנד, מידי שנה נוסעים לבקר במדינתך רבבות תיירים ישראלים שמתאהבים במדינתך ובעם התאילנדי".

רופאיה של הנסיכה המליצו כי תתפנה לבית החולים לבדיקה אך היא לא ויתרה והתעקשה להגיע לפגישתה במשכן הנשיא עם נשיא המדינה. לאחר התייעצויות הפשרה הושגה והוחלט כי תיגש לבדיקות מיד לאחר פגישתה עם הנשיא פרס. היועצים נענו והפגישה התקיימה באווירה ידידותית במיוחד.

נשיא המדינה שעודכן לגבי תאונת הדרכים לפני פגישתם, התעניין בשלומה מיד כשנכנסה ללשכתו, ודאג באופן אישי כי את הנסיכה יקבל מנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, פרופ' שלמה מור יוסף, וכי היא תקבל טיפול מלכותי - על מנת לודא שלא נפגעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת