דווקא ביום א': מפגינים חסמו את הכניסה לירושלים

כ-1,000 מפגינים המתנגדים לסלילת המחלפים החדשים בכביש מספר 1 הפגינו הבוקר בכניסה למבשרת ציון. בשלב מסויים ירדו המפגינים לכביש וחסמו את תנועת כלי הרכב - מה שגרם לפקקי ענק בכניסה לירושלים. כעבור זמן מה פיזרה המשטרה את המפגינים

בוקר קשה במיוחד עבר על הנהגים שניסו להגיע היום לירושלים. עשרות בני אדם שהפגינו על כביש מספר 1 בכניסה למבשרת ציון, חסמו את התנועה בכביש, ויצרו פקקי ענק בכניסה לבירה.

ממארגני ההפגנה נמסר כי כ-1,000 בני אדם הגיעו למחלף הראל, כדי למחות על תוואי הכביש החדש שצפוי להיסלל, כחלק משדרוג הכביש המרכזי. לטענת התושבים, הכביש החדש צפוי לפגוע בסביבה הירוקה המקיפה אותו.

המפגינים ככל הנראה לא תכננו הפגנה שקטה, ובשלב מסוים ירדו מן המחלף לכביש הראשי ועצרו את תנועת הרכבים לכיוון ירושלים. ניידות משטרה שהוזעקו למקום פינו כעבור זמן קצר את המפגינים, אך לא הצליחו למנוע את עומס התנועה הכבד שנוצר בעקבות החסימה.

"אין לי בעיה שהם מפגינים, אבל אני לא מבין למה צריך לערוך את ההפגנה דווקא ביום ראשון בבוקר, כשהכבישים עמוסים ממילא", אמר יונתן, אחד הנהגים שעמד יותר משעה בפקק התנועה. "המשטרה הייתה צריכה להיערך מבעוד מועד ולמנוע את חסימת הכביש", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט