עפרי בת השנתיים שאיבדה את משפחתה יצאה מסכנת חיים

לא פחות מ-11 בני אדם נהרגו בכבישי ישראל בסוף השבוע. בעוד בני משפחותיהם של הפצועים מהתאונה בליל שישי בצומת שוקת מתפללים להחלמתם, בחדר הסמוך שוכבת עפרי בת השנתיים, שאיבדה את אמה, אביה, אחיה וסבה בתאונה המחרידה בכביש הערבה. היום חל שיפור נוסף במצבה, ובבית החולים משדרים "אופטימיות זהירה"

לא פחות מ-11 בני אדם נהרגו בכבישי ישראל בסוף השבוע, אבל בתוך כל הכאב – יש גם קרן קטנה של תקווה. עפרי שוורץ בת השנתיים, שנפצעה באורח אנוש בתאונה בכביש הערבה, עדיין מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע ומצבה מוגדר קשה – אבל הפעוטה שאיבדה את כל משפחתה כבר לא בסכנת חיים.

"להערכתי בשלב הזה היא יצאה מכלל סכנה", אמר לחדשות 2 ד"ר מיקי שרף, מנהל בי"ח סורוקה. "אמנם עדיין מצבה מוגדר קשה, אבל אפשר לראשונה להגיד שיש אופטימיות זהירה". בני משפחתה של עפרי עדיין שוהים כל העת לצד מיטתה של הפעוטה ומתפללים להחלמתה.

אתמול בשעות הצהריים הובאו אמה, אביה, אחיה וסבה של עפרי הקטנה למנוחת עולמים בבית העלמין באשדוד. "אני לא מאמינה שאני צריכה להיפרד מכם", הספידה קרובת משפחתם את בני המשפחה שנספו בתאונה הקטלנית בכביש הערבה. "משפחה מקסימה, חמה אוהבת, שמחה ומאושרת, אולי ככה אנחנו רוצים לזכור אתכם".

מאות מיררו בבכי מסביב לארבעת הקברים הטריים בבית הקברות באשדוד, כולם של בני משפחה אחת. "ביום העצמאות הפתעתם את כולנו כדי לבוא ולחגוג כמשפחה", ספדה הקרובה, "שרית, רגע לפני שעזבה, אמרה: 'אני גאה להיות ישראלית במדינת ישראל'".

"די, מספיק, אנשים נהרגים, סעו בזהירות"

ובתאונה אחרת בכבישי הדרום הלילה, נהרגו שני צעירים בתאונה חזיתית סמוך לצומת שוקת. חבורת הצעירים חזרו מבילוי במועדון בקיבוץ גבולות לכיוון ערד, ובדרך התנגש בהם חזיתית רכב סובארו שסטה מהנתיב הנגדי. שניים נהרגו במקום, חמישה נוספים פונו במצב קשה לבית החולים סורוקה.

"מדובר בפגיעות קשות מאד, להערכתנו הפצועים היו חגורים וזה כנראה מה שהציל את חייהם", אומרים בסורוקה. בבית החולים נמצאים בני משפחותיהם של חמשת הפצועים, ומתפללים להחלמתם. "די, די, מספיק כבר", אמרה לחדשות 2 בכאב אימו של אחד הפצועים. "אנשים נהרגים, תסעו בזהירות".

ואם כל זה לא מספיק - בני זוג קשישים מראשון לציון נדרס אתמול למוות בשעה שחצו את הכביש; בצפון הארץ נהרג אדם אחד בתאונת דרכים חזיתית בכביש 79; ובתאונה נוספת בדרום נהרג פועל תאילנדי כאשר התהפך עם הטרקטור בו נהג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט