"הייתם משפחה מקסימה, חמה ואוהבת"

היום נערכו הלוויותיהם של ארבעת בני משפחת שוורץ שנהרגו בתאונת הדרכים הקשה בערבה. בני המשפחה נקברו בזה אחר זה בבית העלמין באשדוד: הסב שלמה, האב ארז, האם שרית, ועמית בן ה-4. מאות ליוו אותם בדרכם האחרונה. במקביל, בבית החולים סורוקה בבאר שבע חל היום שיפור קל במצבה של עפרי

"אני לא מאמינה שאני צריכה להיפרד מכם", כך החלה קרובת משפחה של משפחת שוורץ את ההספד היום בהלוויית ארבעת בני המשפחה שנספו בתאונה, "משפחה מקסימה, חמה אוהבת, שמחה ומאושרת, אולי ככה אנחנו רוצים לזכור אתכם", תיארה הקרובה את משפחת שוורץ.  

 

מאות מיררו בבכי מסביב לארבעת הקברים הטריים בבית הקברות באשדוד, כולם של בני משפחה אחת. "ביום העצמאות הפתעתם את כולנו כדי לבוא ולחגוג כמשפחה", ספדה הקרובה, "שרית, רגע לפני שעזבה, אמרה: 'אני גאה להיות ישראלית במדינה ישראל'".

 

שיפור קל במצבה של עפרי

 

במקביל, הילדה עפרי בת השנתיים, שהתייתמה מהוריה ואיבדה את סבה ואחיה בתאונת הדרכים המזעזעת שאירעה אתמול בכביש הערבה, ממשיכה להילחם על חייה. מבית החולים סורוקה נמסר כי אחרי ניתוח ולילה במחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים, מצבה השתפר, אך עדיין מוגדר אנוש.

 

אתמול בשעות הצהריים, עשתה משפחת שוורץ את דרכה לחגיגת בריתה של קרובי משפחה באשדוד. בדרך לשם, התנגשה המכונית שלהם בעוצמה באוטובוס בכביש הערבה, סמוך לגרופית, וכל יושבי הרכב, למעט עופרי, נהרגו במקום. עפרי בת השנתיים נפצעה באורח קשה והובלה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בבית החולים ביצעו מיד ניתוח חירום בפעוטה והעבירו אותה למחלקת טיפול נמרץ ילדים כשהיא מורדמת ומונשמת. היום, כאמור, חל שיפור קל במצבה.

 

בעקבות התאונה, בוטלה חגיגת הבריתה של קרובי המשפחה שתוכננה לאתמול והיום, ובמקום חגיגות - ליוו מאות את ארבעת ההרוגים בדרכם האחרונה.

 

רגע אחד של חוסר ריכוז גרם לאסון

 

מכונית ה"פורד פוקוס" של המשפחה נסעה לכיוון צפון בכביש 90, כשאם המשפחה נהגה ברכב. ככל הנראה, הסיטה שרית לשבריר שנייה את מבטה מהדרך ואז החלה נעה מימין לשמאל במהירות ואיבדה את השליטה. נהג האוטובוס שנסע בנתיב הנגדי לא יכול היה לעשות דבר כדי למנוע את ההתנגשות הקטלנית שגרמה לאסון.

 

בשעות הלילה נחקר נהג האוטובוס, שיחזר את התאונה בליווי שוטרי התנועה וסיפר להם מה חווה בתוך התאונה. עד עכשיו קשה לומר מה בדיוק הייתה סיבת התאונה ומה גרם לנהגת הרכב הפרטי לסטות ימינה ולנסות לחזור. נכון לעכשיו, ככל נראה מדובר בגורם האנושי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת