יום אחרי התאונה: "ניתן לעפרי הרבה אהבה ונחבק אותה"

בצהריים נטמנו ארבעת בני משפחת שוורץ שנהרגו בהתנגשות הקטלנית בכביש הערבה. קרוביהם ההמומים ביקרו בביה"ח את הבת הקטנה, עפרי, שהפכה שריד אחרון למשפחתה - והבטיחו: "יהיו לה ידיים להיאחז בהן ומי שיטפל בה. אנחנו משפחה אוהבת"

בכי קורע לב. הלוויית בני משפחת שוורץ באש (חדשות 2)

פחות מיממה אחרי תאונת הדרכים הקשה בערבה, הובאו למנוחות בצהריים ארבעת בני משפחת שוורץ מאילת שנהרגו בהתנגשות עם אוטובוס. בת המשפחה היחידה שנותרה בחיים, עפרי בת השנתיים, עברה הלילה ניתוח בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. בסיומו הוגדר מצבה קשה אך יציב.

חמשת בני משפחת שוורץ עשו אתמול בצהריים את דרכם לאשדוד, שם הייתה אמורה להיערך חגיגת בריתה לבתה הטרייה של אחותו של אבי המשפחה, ארז. האם, שרית, נהגה ברכב – כשליד קיבוץ גרופית היא הסיטה לרגע את מבטה, ואז התנגשה חזיתית באוטובוס שנסע בכיוון הנגדי. שני ההורים נהרגו יחד עם בנם הבכור, עמית בן הארבע, ואביו של ארז – סלומון בן ה-66.

בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו קרובי המשפחה ההמומים לבית החולים, ושהו לצד מיטתה של עפרי הקטנה. בקול חנוק, סיפר לחדשות 2 באינטרנט נסים וקנין, דודו של ארז, על התחושות הקשות ביום שאחרי התאונה המחרידה.

"אני מנסה להתרחק מהנשים כי הן כל הזמן בוכות", הוא אמר. "הגענו לאילת אחרי שביקרנו את עפרי בבית החולים. מצבה טוב יותר. האחות סיפרה לנו שהיא שומעת אותנו וגם יכולה לזהות קולות. אני לא יודע מה נעשה בהמשך, אבל מה שבטוח זה שניתן לה הרבה אהבה ונחבק אותה. לא נשאיר את הנכדה הזאת לבד. יהיו לה ידיים להיאחז בהן ומי שיטפל בה. אנחנו משפחה אוהבת".

נסים ובני משפחתו עשו את דרכם לאשדוד, שם נערכה ב-12:00 בצהריים הלוויתם של בני המשפחה. "אנחנו ממתינים לכל הקרובים הרבים שלנו שיגיעו. אנחנו משפחה גדולה מאוד ויש אנשים שיבואו גם מחיפה", סיפר.

נסים, נהג מונית במקצועו, סיפר כי החשש מפני הנסיעות בכביש הערבה שבו אירעה התאונה הקשה מורגש כבר זמן רב:  "יותר מ-30 שנים שאני נוסע על הכביש הזה באופן קבוע במונית. לפני זה, הייתי במשך 10 שנים נהג משאית. אנשים לפעמים נרדמים בזמן הנסיעה. אמרתי לראש העיר אילת שהתנאים של הכביש הם כאלה שאם נוסעים שם 90 קמ"ש, זה עלול לגרום לאסון איום ונורא".

רגע אחד של חוסר ריכוז גרם לאסון

מכונית ה"פורד פוקוס" של המשפחה נסעה לכיוון צפון בכביש 90, כשאם המשפחה נהגה ברכב. ככל הנראה, הסיטה שרית לשבריר שנייה את מבטה מהדרך ואז החלה נעה מימין לשמאל במהירות ואיבדה את השליטה. נהג האוטובוס שנסע בנתיב הנגדי לא יכול היה לעשות דבר כדי למנוע את ההתנגשות הקטלנית שגרמה לאסון.

בשעות הלילה נחקר שיחזר נהג האוטובוס את התאונה בליווי שוטרי התנועה וסיפר להם מה חווה בתוך התאונה. עד עכשיו קשה לומר מה בדיוק הייתה סיבת התאונה ומה גרם לנהגת הרכב הפרטי לסטות ימינה ולנסות לחזור. נכון לעכשיו, ככל נראה מדובר בגורם האנושי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת