הרב עובדיה פסק: לדחות ביממה את ל"ג בעומר

ל"ג בעומר חל השנה במוצאי השבת, אך במסגרת ההכנות להילולה בהר מירון וסידורי האבטחה קיים חשש לחילול השבת. בשל כך פסק הרב עובדיה לדחות ביממה את החגיגות. רבנים פנו לשר החינוך בבקשה לדחות את חופשת התלמידים ביממה

פסיקה דרמטית. הרב עובדיה יוסף (חדשות 2)

דרמה בעולם החרדי: הרב עובדיה יוסף, בכיר פוסקי ההלכה הספרדים, קורא בפסק הלכה שפרסם אמש לדחות את הדלקת מדורות ל"ג בעומר ביום אחד כדי להימנע מחילול שבת.

מדורות ל"ג בעומר המסורתיות אמורות להידלק השנה במוצאי שבת ופסיקתו של הרב יוסף מותירה את הרבנים האשכנזיים במבוכה לאחר שהחלו במרץ בהכנות לקראת ההילולה בהר מירון.

הרב עובדיה יוסף לא היה היחיד לקרוא לדחייה. הרבנים הראשיים לישראל שלמה עמאר ויונה מצגר פרסמו מכתב ובו קוראים גם הם לדחות את הדלקת המדורות ביום. השניים ציינו במכתבם כי התייעצו עם גדולי הרבנים, ביניהם הרב עובדיה יוסף. בעקבות פסיקת הרב עובדיה יוסף החליט הרב עמאר לדחות את ההדלקה בהשתתפותו ליום ראשון בשעה 19:00.

מה יהיה עם חופשת התלמידים?

בנוסף לבעיית חילול השבת, דחיית החגיגות ביממה גורמת לבעיה גם עם חופשת התלמידים מבתי הספר. ארגון רבני "צהר" פנה לשר החינוך בבקשה לדחות ביום אחד את החופשה בבתי הספר בשנים בהן ל"ג בעומר חל בשבת, כך שהחופשה תחול ביום שני ולא ביום ראשון, ותאפשר לתלמידים לחגוג במועד הדחוי.

דחיית החופשה לתלמידים בעייתית השנה ולא ברור אם דבר כזה אפשרי, שכן בחינת הבגרות במתמטיקה נקבעה ליום שני 23 במאי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק