שביתה כללית ברכבת ישראל: אין רכבות עד להודעה חדשה

תתחילו למצוא חלופות נסיעה: ועד עובדי הרכבת משבית החל מהערב, במפתיע, את תנועת הרכבות בכל הארץ. זאת עקב סכסוך עם ההנהלה. מהרכבת נמסר: "זהו מהלך נוסף בשרשרת מהלכים אשר מדרדרים את הרכבת ופוגעים בציבור הנוסעים". חדשות 2 באינטרנט מביאים לכם את השאלות - והתשובות

משביתים את המדינה: עקב סכסוך בין הנהלת הרכבת לבין העובדים, החל מהלילה מושבתת רכבת ישראל - עד להודעה חדשה. השביתה החלה בשעה 23:00, רכבות שנמצאות בנסיעה יסיימו את נסיעתן ביעדים, אך לא ייצאו רכבות נוספות. חדשות 2 באינטרנט מנסים לעשות עבורכם סדר בהתרחשויות:

מדוע שובתים עובדי הרכבת?

ככל הנראה, הרקע הוא הכוונה להפריט חלקים מהרכבת, צעד שאמור לגרום לפיטורי עובדים רבים. ההחלטה הסופית על הצעד הדרמטי הגיעה לאחר הפגנה שקיימו מוקדם יותר היום כמה מהעובדים מול ביתו של יו"ר דירקטוריון רכבת ישראל, אורי יוגב, בעיר מודיעין. תשעה מהעובדים נעצרו בהפגנה , בהם גם יו"ר ועד העובדים, גילה אדרעי.

מה עושים בהנהלת הרכבת כדי לסיים את השביתה?

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "יו"ר הוועד נוהגת בחוסר אחריות ציבורי לאחר שהייתה אחראית על מספר תקריות אלימות ועידוד עובדים לא למלא נהלי בטיחות ברכבת לטובת הציבור. זהו מהלך נוסף בשרשרת מהלכים אשר מדרדרים את הרכבת ופוגעים בציבור הנוסעים וזאת מתוך אינטרסים אישיים לקידום אישי בלבד. אנו קוראים להסתדרות להתערב מיידית על מנת להשיב את שיקול הדעת והאחריות הציבורית לעובדים כפי שהיה". 

האם קווי האוטובוסים יתוגברו?

נכון להלילה, אגד, מטרופולין ושאר חברות האוטובוסים לא הודיעו על כוונתן לתגבר קווים בעקבות הביטול המוחלט והמפתיע. אם כן, בשעות הבוקר צפויים עומסים כבדים באוטובוסים ובשאר דרכי התחבורה הציבורית, כמו מוניות שירות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק