מדליק המשואה: "לא כועס על משפחת שליט"

ד"ר זאב דשבסקי התכונן זמן רב לכבוד שנפל בחלקו להדליק את המשואה בטקס יום העצמאות. אך דווקא ברגע בו עלה לבמה - פרצה המחאה של יואל שליט וחברתו והפריע למהלך התקין של הטקס. עם זאת, ד"ר דשבסקי לא נפגע והדגיש כי הוא אינו כועס על המהלך - אלא על התזמון שלו

המהומה שעוררו יואל שליט וחברתו במהלך טקס הדלקת המשואות כמעט והשכיחה את ד"ר זאב דשבסקי, מדליק המשואה שעלה לבמה ברגע ההתפרצות לטקס. הצופים בבית שמעו את צעקותיו של יואל למען אחיו, ולמרות שצוות השידור של משרד ההסברה כלל לא צילם את האירוע - היה קשה להתרכז ברגע הדלקת המשואה, לו התכונן זמן רב ד"ר דשבסקי.

ד"ר זאב דשבסקי, נשיא עמותת "מחניים" להקניית תרבות יהודית-ציונים לעולים חדשים הוא פיזיקאי במקצועו ואסיר ציון, הקים במוסקבה בחשאי חוקים לצעירים ללימוד עברית ויהדות ובכך סיכן את חייו. על פועלו זכה להתכבד בהדלקת המשואה בטקס יום העצמאות ה-63 של מדינת ישראל.

יומיים אחרי האירוע, הוא משחזר את שאירע מנקודת המבט שלו. "לא הרגשתי שום דבר חריג בעת ההתפרצות, רק בסיום הטקס סיפרו לי משהו שהפריע לחלק מהטקס", הוא מספר בריאיון מיוחד לערוץ החדשות ומדגיש: "אני מצטער עבור חטיפת גלעד שליט במיוחד בתור אסיר ציון. אנחנו מתפללים כל הזמן לשחרורו".

"לא היה כדאי להתפרץ דווקא ברגע הזה"

"אני לא כועס על משפחת שליט", ציין ד"ר דשבסקי. "עם ישראל ערבים זה לזה, זה הדבר הכי חשוב. אני לא תומך בצורת המחאה, אך לא מספיק מומחה בפוליטיקה כדי להגיד אם אני חושב שפוליטיקאים עושים מספיק או לא בסוגיה".

לדבריו, מצוות פדיון שבויים היא החשובה ביותר ביהדות. "אבל זו משימה מאוד לא פשוטה", הוא מדגיש. "לפדות שבויים אנחנו חייבים, אבל לתת סכום גדול יותר מדי זה להזמין עוד חטיפות ועוד שבויים בהמשך. אני לא חושב שהיה כדאי להתפרץ דווקא ברגע הזה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק