ריבלין נגד מחאת שליט: "יש גבול"

לצד התמיכה במעשה שביצעו יואל שליט וחברתו בטקס יום העצמאות, נשמעת לא מעט ביקורת על המהלך. יו"ר הכנסת ראובן רבלין, שנכח בטקס והיה עד למעשה, מביע התנגדות להתפרצות. "עם כל הערכתי למשפחה, יש גבול למצבים בהם אנו יכולים למחות", הוא מסביר בריאיון לירון דקל בקול ישראל, "המעשה יכול להתפרש לאחרים שהכל מותר"

באוהל המחאה של משפחת שליט התקבלו תגובות רבות התומכות בהתפרצות של האח יואל וחברתו לטקס יום העצמאות והשמעת סיסמאות המחאה. אך יומיים אחרי האירוע, נשמעים גם לא מעט קולות המתנגדים למהלך.

"עם הערכתי הרבה לעיתונות ולדעות שכל אחד יכול להשמיע, אני חושב שאותו מעמד היה מעמד חגיגי של ערבות הדדית", אמר היום יו"ר הכנסת ראובן ריבלין בשיחה עם ירון דקל בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' של קול ישראל, שהועברה בשידור חי בערוץ החדשות. "אבל יש גבול למצבים בו אנחנו יכולים למחות. עם כל הערכתי למשפחת שליט, המחאה יכולה להתפרש על ידי אחרים שהכל מותר", ציין ריבלין, שנכח בטקס הממלכתי והיה עד להתפרצות.

"איש לא ידע עד לאן המחאה הולכת", הוסיף יו"ר הכנסת. "היה רגע שבו רציתי לקום מכסאי ולומר להם 'הבנו את מחאתכם' ולומר שיש גבולות למחאה".

נועם שליט: "יואל ילד גדול"

מוקדם יותר התייחס להתפרצות של יואל שליט במהלך טקס יום העצמאות, גם אביו נועם שליט. "יואל ובת זוגו הם ילדים גדולים. אנחנו לא אומרים להם מה לעשות, אבל כן ידענו על ההתארגנות", אמר שליט האב בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל.

לדבריו, התנהלותם של המאבטחים במקום, שפינו את יואל ועמיתיו בכוח, אכזבה אותו קשות. "זה לא היה במקום", אמר שליט. "אפשר היה ללוות אותם החוצה לא בנקיטת אלימות, שנוקטים בדרך כלל כנגד עבריינים. כל הנאומים באירוע דיברו בשבח הערבות ההדדית, ואני חושב שהמחאה העמידה את הקלישאה הזאת במערומיה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק