צפו: מצעד האירועים הבולטים של יום העצמאות ה-63

זה התחיל בטקס חגיגי עם התפרצות רגשות ומעידה חיננית, המשיך במפגן זיקוקים מרהיב ויותר ממיליון וחצי מטיילים ומנפנפים בחיק הטבע. צפו ברגעים הבולטים והמרגשים ביותר מחגיגות יום העצמאות ה-63 של מדינת ישראל

בים, באוויר, בזיקוקים ובמנגלים: עם ישראל יצא לחגוג את יום ההולדת ה-63 של המדינה בחיק הטבע. מאות אלפים ביקרו באתרי המורשת, בגנים ובפארקים הלאומיים וכמובן - לא ויתרו על הנפנופים.

השמחה הגדולה החלה אתמול בטקס המשואות הממלכתי בירושלים, אך החגיגות נקטעו לרגע כאשר יואל שליט, אחיו של החייל החטוף גלעד, התפרץ וקרא לשחררו אחרי כמעט חמש שנים בשבי החמאס.

קרן פלס בוודאי לא תשכח את יום העצמאות ה-63, לאחר שהחליקה ונפלה לעיני עם ישראל במהלך ביצוע אחד משיריה בטקס המרכזי - אך התאוששה במהירות והוכיחה שההצגה תמיד חייבת להימשך.

כמיטב המסורת ראשי המדינה התארחו בבית הנשיא פרס ופצחו בשירה יחד. ראש הממשלה נתניהו לא שמר על איפוק וניצל את ההזדמנות לשלוח עקיצה לעבר עמיתו שר הביטחון אהוד ברק.

שלמה אדלמן הוכתר לחתן התנ"ך העולמי בחידון המסורתי, כאשר ברחבי הארץ בילו רבים בצפייה בסרטי הבורקס האהובים מכל הזמנים ובביקור בבסיסי צה"ל. גם עומסי תנועה כמובן היו, ועכשיו מתחילים לספור את הזמן לאחור - עד החגיגות בשנה הבאה. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק