יום העצמאות: מיליון וחצי מטיילים בחיק הטבע

עם ישראל חגג את יום העצמאות ה-63 ואת מזג האוויר הנאה בפארקים, ביערות ובמקומות הבילוי השונים. בקק"ל מדווחים על יותר ממיליון חצי מטיילים, שהשאירו כ-400 טון אשפה

בנפנופים, בטיולים ובפקקים: כמיליון וחצי מטיילים וחוגגים גדשו את היערות, הפארקים והחניונים המוסדרים של קרן קימת לישראל במהלך יום העצמאות.

בקרן הקיימת לישראל דיווחו כי כמיליון וחצי מטיילים וחוגגים גדשו את היערות, הפארקים והחניונים המוסדרים של קרן קימת לישראל במהלך החג. עוד נמסר כי הישראלים השאירו כ-400 טון אשפה שייאספו בסיום החגיגות.

קום והתהלך בארץ

400 אלף איש בילו ביערות ואתרי הצפון ביניהם יער ביריה, פארק הירדן, יער ברעם, יער בית קשת, נבי יושע, פארק גורן ופארק קרית אתא. עשרות אלפי מטיילים מילאו עד אפס מקום את חניון קרן כרמל וחניוני חוף הכרמל. חניון עין זיתים, הנמצא ליד צפת, בין יער ביריה למירון, התמלא כבר בשעות הבוקר המוקדמות באלפי אנשים שהגיעו לתפוס מקום וליהנות מבמות הבידור שהוקמו באתר.

יותר מ-800 אלף איש בילו ביערות, בחניונים ובפארקים באזור המרכז. ביער בן שמן לבדו היו כ- 200 אלף איש. תפוסה מלאה נרשמה בחניונים המרכזיים באזור השרון ומנשה כגון נחל השופט, חניון הזורע ויער האילנות. במרכז - יער משואה, יער חולדה, פארק קנדה, ויערות הרי ירושלים ביניהם יער עמינדב, יד קנדי, פארק בריטניה ופארק עדולם התמלאו עד אפס מקום.

למעלה מ-300 אלף איש בילו את החג ביערות הדרום: אלפים הגיעו לחגוג בפארק קק"ל בשדרות, עשרות אלפים נוספים מילאו את יער המלאכים-שחרייה, יער להב, יער יתיר, פארק דימונה, פארק ירוחם, אזור לכיש ויער גולדה.

פרס: "מעצמה קטנה, איכותית ונהדרת"; רה"מ: "מתרגש"

בבית הנשיא בירושלים נערכו הבוקר שירה בציבור והענקת תעודות הצטיינות לחיילים, בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו והנשיא פרס. את הטקס והשירה בציבור בבית הנשיא העברנו באתר בשידור חי.

הנשיא פרס אמר בפאנל מיוחד בהשתתפות הרמטכ"ל, שר הביטחון וראש הממשלה: "אני זוכר את היום הראשון במלחמה, לא היה לנו כלום. לא רובים, לא מטוסים. אני רואה את ישראל כמעצמה קטנה, איכותית ונהדרת". בנאומו לאחר מכן הוסיף: "ממשכן נשיאי ישראל בירושלים אני מבקש הבוקר לברך את בית ישראל ביום העצמאות ה-63, לברך את צה"ל המביא ביטחון ושלום, לברך את 120 המצטיינים המחממים את לב העם ונושאים את לפיד עתידו".

נתניהו נשא דברים אחריו, ואמר: "אני מתרגש מיום העצמאות שלנו". הוא סיפר על חילוץ חטופי מטוס סבנה - ולא פספס הזדמנות לעקוץ את שר הביטחון ברק. "היה ויכוח נוקב ביני לבין אחי יוני מי ייכנס. היינו 13 חיילים, ולשם שינוי אהוד קיבל כאן החלטה נכונה". לאחר מכן צחק ואמר: "לא לשם שינוי, הוא הוציא את יוני והכניס אותי".

שר הביטחון ברק עצמו אמר, "כשמקלפים את ענני הנוסטלגיה, החיילים והחיילות האלה יותר טובים מפעם. הם יותר מאומנים, באים מעם חזק וכמי שעוקב מקרוב אחר מה שנעשה בצה"ל אני יכול לומר לא רק להורים שלהם אלא לאזרחים כולם, צה"ל בידיים נאמנות וחזקות ויש על מי לסמוך".

אלפי בני אדם, בהם הרבנים הראשיים לישראל גדשו אמש את רחבת הכותל בחגיגות יום העצמאות, באירוע שאורגן על ידי תנועת "רעננים"-צעירי הציונות הדתית, נשא דברים גם הרב יהודה בן ישי, אביה של רות פוגל ז"ל שנרצחה עם בני משפחה באיתמר: "הקמת מדינת ישראל ובנייתה היא הנקמה הגדולה ביותר" ציין, "לנו זהו יום עצמאות מיוחד, יחד בו עצב ושמחה, יגון וששון, אבל אנחנו לא שבורים, אנחנו מתחזקים מלהרגיש חלק מהעם הנפלא הזה שהקב"ה בחר בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת