פז: הדלק הסילוני תקין - ניתן לחזור ולתדלק את המטוסים

לאחר מספר בדיקות שבוצעו לדלק הסילוני ולמסננים השונים קבעה ערב חברת "פז נכסי תעופה", כי ניתן לחזור ולתדלק את המטוסים בנתב"ג. הודעה על כך הועברה למשרד התשתיות הלאומיות ולרשות שדות התעופה. ביומיים האחרונים נערכו מספר בדיקות שונות שהצביעו על תקינות הדלק, אך רק הערב הודיעה פז על החלטתה הסופית בעניין

חוזרים לתדלק: חברת "פז נכסי תעופה" הודיעה הערב לרשות שדות התעופה ולראש מינהל הדלק במשרד התשתיות הלאומיות כי מבדיקות שנערכו בימים האחרונים עולה כי ניתן לחדש את תדלוק המטוסים בנתב"ג בדלק סילוני.

לדברי החברה, בוצעו בימים האחרונים בדיקות לדלק במספר מעבדות ברחבי הארץ, שכללו בדיקה משולבת של הדלק הסילוני והן של המסננים. בבדיקות נקבע, כאמור, כי הדלק הסילוני תקין ועומד בכל התקנים הנדרשים.

לדברי החברה, כבר אתמול אישר צוות כימאים בכיר כי הדלק תקין וראוי לשימוש, אך הבוקר בוצעו בדיקות חוזרות כדי לוודא את תוקפן של המסקנות. צוות המומחים ציין כי כמות החלקיקים של המוצקים המרחפים בדלק הסילוני, בכניסה למטוס, נמוכה משמעותית מהתקן המותר.

עם זאת, נמסר מהחברה כי בשלב זה אין באפשרותה להעריך את השפעת האירוע, ככל שתהיה, על המשך פעילותה.

מטוס של ארקיע עוכב הבוקר בשדה דב

הבוקר אולצה טיסת "ארקיע" שהייתה בדרכה משדה התעופה בחיפה לאילת, לנחות בשדה דב שבתל אביב ונוסעיה הורדו מהמטוס. במהלך הטיסה התברר כי המטוס תודלק ממיכל שאינו אושר כנקי מזיהום ולכן נעצרה הטיסה, מחשש שהדלק במטוס מזוהם.

לאחר שהתעורר החשד, החליטו בחברה שלא לקחת סיכון והנוסעים הורדו מהטיסה. מחברת ארקיע אישרו את הידיעה. דוברת החברה סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי "הייתה בעיה עם התדלוקים ולכן עוכב המטוס בשדה דב". עוד נמסר כי כל הנוסעים הועברו באוטובוסים לנמל התעופה בן גוריון ומשם המשיכו בטיסה חלופית לאילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת