חב"ד נגד סבו של מוישי הולצברג, שידליק מחר משואה

הרב שמעון רוזנברג ידליק מחר משואה בטקס יום העצמאות הממלכתי, "בשם שלוחי חב"ד" ולזכר בתו רבקי ובעלה גבי ז"ל שנהרגו במומבאי. בתנועת חב"ד זועמים ולפי אתר "כיכר השבת" מתכננים לפרסם מודעת מחאה נגד הרב

קבוצת רבנים מחב"ד, חלקם משתייכים לגוף הרישמי של "בית-דין רבני חב"ד בארץ-הקודש", צפויים לפרסם בשעות הקרובות מודעת מחאה נגד הרב שמעון רוזנברג, שידליק מחר משואה בהר הרצל, בטקס יום העצמאות. כך מפרסם הערב אתר "כיכר השבת".

לפני מספר שבועות פנתה הוועדה לבחירת שמות מדליקי המשואה לשליח חב"ד, בבקשה שידליק את המשואה במוצאי יום הזיכרון. חברי הוועדה, לפי "כיכר השבת", טענו ש"המדינה רוצה להצדיע לחב"ד על פעילותיה ברחבי העולם".

השליח העדיף לוותר על הדלקת המשואה והפנייה הועברה לרב רוזנברג, סבו של הילד מוישי הולצברג, שהוריו רבקי וגבי ז"ל נהרגו בפיגוע בבית חב"ד במומבאי, והוא השיב תשובה חיובית.

"על דעתו הפרטית ולא בשם שלוחי חב"ד"

לפי הדיווח, מאז פרסום שמו של הרב רוזנברג כמדליק המשואה, התלבטו בחב"ד כיצד לנהוג. היות ומדובר בנושא רגיש, הוא הועבר לטיפול בבית הדין של רבני חב"ד. לאחר דיונים ארוכים, החליטו הרבנים לפרסם מחאה, 24 שעות לפני המעמד בהר הרצל.

הזעם הגדול בחב"ד, כך נראה, מגיע בעקבות כך שבכוונתו של הרב רוזנברג לומר שהוא מדליק את המשואה "בשמם של שלוחי חב"ד". במודעה שתפורסם נאמר כי השתתפותו של רוזנברג בטקס "היא על דעתו הפרטית, ובשום אופן לא בשמם של שלוחי חב"ד וחסידי חב"ד".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק