רה"מ בטקס יום הזיכרון: "פועלים לשחרור חטופינו"

ראש הממשלה נתניהו פתח הערב את אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה, בגבעת התחמושת ב-ים. "כבן למשפחה שכולה, אני מכיר היטב את הכאב", אמר. ב-20:00 תישמע צפירה בת דקה

"אין יום שאיננו פועלים לשלום אסירינו, לשלום חטופינו, שבויינו ונעדרינו, למען חזרתם הביתה, ובכללם גלעד שליט, שמוחזק בידי אויב אכזר. אנו פועלים גם בדרכים הסמויות מן העין", כך אמר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס פתיחת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות האיבה בגבעת התחמושת בירושלים.

הטקס הממלכתי לפתיחת יום הזיכרון ייערך בכותל המערבי ב-20:00, מיד לאחר הישמע צפירה בת דקה אחת. בנאומו הוסיף נתניהו, "כבן למשפחה שכולה, אני מכיר היטב את הכאב, את תחושת האובדן, את תחושת חוסר האונים. לכל אלה, מתווסף גם יגון ההחמצה. לעולם לא נדע מה היה קורה לו נותרו בחיים, לו הקימו והרחיבו משפחות, אילו הגשימו ומימשו חלומות. יגוננו גדול, ליבנו דואב".

"הנופלים במערכות אלה, במבצעים ובפעולות למען ביטחון ישראל, היו משתאים בוודאי כיצד הפכה ישראל, מדינה דלת משאבים בגבול מדבר, לאחת המדינות המפותחות, המשגשגות והמתקדמות בעולם", אמר ראש הממשלה. "כל זה לא היה מתאפשר ללא הצעירים והצעירות אשר חרפו נפשם כדי להבטיח את קיומנו".

"צבא ההגנה לישראל - כוח המגן העברי המגובה ברוחו של העם"

בהתייחסו למהפכות בעולם הערבי אמר: "מבצרים קרסו, מנהיגים נפלו - והזעזוע טרם בא אל קיצו. ככל שעוברים הימים דבר אחד הולך ומתבהר: ישראל היא אי בודד של חופש, דמוקרטיה וקידמה במרחב גדול וחשוך".

"אנו מקווים שהחופש והקדמה יאירו את שמיהן של ארצות נוספות. אנו מקווים שיחיו עמנו בשלום. אבל עד שיגיע יום זה, וגם אחריו, אנו יודעים שיש ערובה אחת לקיומנו ועתידנו: צבא ההגנה לישראל - כוח המגן העברי המגובה ברוחו של העם", סיכם נתניהו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

יום הזיכרון תשע"א

זוכרים 22,867 חללים

אחרי 38 שנים: שירו של החלל הולחן