השיבושים בנתב"ג צפויים להימשך

במהלך סוף השבוע הצליחו בנתב"ג לנקות את אחד ממיכלי הדלק בחוות המיכלים של הנמל, אבל טיסות רבות עדיין מתודלקות ממיכליות ניידות, והשיבושים צפויים להימשך לפחות עד יום רביעי. בינתיים, תוצאות בדיקת הזיהום במיכלים טרם התקבלו. מנהל נתב"ג: "מצב מאד מורכב, אני לא זוכר מקרה דומה לזה ועדיין לא נראה באופק פתרון"

גם היום צפויים עיכובים. ארכיון (חדשות 2)

העיכובים בנמל התעופה בן גוריון יימשכו גם היום, כך אומר הבוקר מנכ"ל הנמל שמואל קנדל. כתב "ישראל היום" אילן גטניו מפרסם הבוקר, כי משום שטרם התקבלו תוצאות בדיקות המעבדה בגרמניה של הזיהום במיכלי הדלק, חלק מהמטוסים יתודלקו ממיכליות ניידות. לכן, גם היום צפויים עיכובים בהמראות ונחיתות.

במהלך סוף השבוע, עבד הנמל במתכונת מצומצמת, אולם לא נרשמו עיכובים חריגים בהמראות ובנחיתות. חברת נכסי תעופה ניקתה במהלך סוף השבוע את אחד ממיכלי הדלק בנמל ואת הצינורות המובילים אליו, מה שיקבל במידה מסוימת על התפעול השוטף של נמל התעופה. במהלך הניקוי רוקנו מהמיכל 3 מיליון ליטרים של דלק סילוני, אשר הושבו לבתי הזיקוק בחיפה.

בינתיים, בחברה עדיין ממתינים לתוצאות בדיקות המעבדה של הזיהום השומני שהתגלה בדלק ביום חמישי האחרון. על סמך התוצאות, יוחלט אם לנקות את שאר המיכלים בחוות המיכלים של נמל התעופה. בינתיים, התדלוק יתבצע ממיכליות ניידות וחלק מהטיסות יופנו לעמאן לתדלוק, על מנת להקל על העומס שתדלוק ממיכליות ניידות יוצר.

עד לקבלת התשובה מהמעבדות, בנמל התעופה בן-גוריון ממשיכים בנוהל שהחל ביום חמישי. כל מטוס שמגיע לנחיתה בארץ מתבקש לעצור לתדלוק בנמל תעופה סמוך לישראל, ורק אז אוסף את הנוסעים מהארץ וממשיך ליעד. יוסי לנדאו, מנהל תורן בנתב"ג, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי הפיתרון הנוכחי הוא הטוב ביותר. "אין דרך אחרת, התדלוקים נעשים ידנית במיכליות כי מערכת הדלק לא עובדת", הסביר לנדאו, "לוח הטיסות יציב, ומבחינתנו כולן מתבצעות כסדרן. זה מצב מאד מורכב, אני לא זוכר מקרה דומה לזה ועדיין לא נראה באופק פתרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת