גרינשפן תובעת 36 מיליון מהנהג הדורס

בית המשפט גזר עליו רק 1,000 שקל קנס, אך ייתכן והדורס של שחר גרינשפן ישלם הרבה יותר. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי משפחת גרינשפן, שמאז התאונה נאלצת להקדיש את רוב זמנה לטיפול בשחר, תובעת מהנהג הפוגע לא פחות מ-36 מיליון שקלים

שחר גרינשפן, אז והיום. ארכיון (חדשות 2)

הנהג שפגע בשחר גרינשפן כשהיה שיכור, והותיר אותה משותקת, קיבל עונש קל ביותר של 600 שעות עבודות שירות וקנס של 1,000 שקל בלבד. כתבי "ידיעות אחרונות" יורם ירקוני ואיתן גליקמן מפרסמים הבוקר כי כעת, מתכוונת משפחת גרינשפן להגיש תביעה אזרחית נגדו בבקשה לפיצוי בסך 36 מיליון שקלים. ההצדקה לסכום היא העובדה שהוריה של גרינשפן לא עובדים ולמעשה כל זמנם מוקדם לטיפול בשחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שנה וחצי, נדרסה שחר גרינשפן על ידי מרק פטריק, שעלה על אי תנועה בזמן שנהג שיכור. בית המשפט פסק לו קנס של 1,000 שקל ו-600 שעות עבודות שירות בלבד, ללא מאסר בפועל. בעקבות כך יעל גרינשפן, אחותה של שחר, פרסמה בדף הפייסבוק שלה מכתב מחאה חריף, שהצית דיון ער בשיח הישראלי. למרות המחאה, העונש נשאר בעינו ופרקליט המדינה לא ערער עליו.

כיום, זקוקה המשפחה לטפל בשחר מסביב לשעון ולהוציא סכומי כסף גבוהים על מנת לתאים את ביתם כדי שיוכל לתמוך בשחר. שני ההורים נמצאים כל היום בבית ומטפלים בשחר, שלא מסוגלת לזוז או לדבר מאז התאונה.

בשבוע שעבר: 10,000 שקל נגנבו מבית גרינשפן

בתחילת השבוע שעבר, נפרץ בית משפחת גרינשפן ונגנבו מהם 10,000 שקלים שנועדו לטיפול בשחר.

מאז האירוע הקשה, בו נדרסה שחר, חסכה משפחת גרינשפן כסף למען שיקום ילדתם הנכה בת ה-13. ביום ראשון שעבר, בשעת לילה מאוחרת, פרצו עבריינים לביתם וגנבו חפצים יקרי ערך ואת הסכום שנחסך.

"אנחנו רוצים לעזור לה אבל עכשיו זה יותר קשה"

"היינו בהלם", אמרה ל"ידיעות אחרונות" יעל, אחותה של שחר ומי שהובילה את המאבק להחמרת עונשו של הנהג הפוגע, "הכספים שנגנבו היו מיועדים לבניית מעלית שתאפשר לנייד את שחר מחדרה שבקומה השנייה לקומת הקרקע".

עוד הוסיפה יעל, "אני מאוד מקווה שמישהו יוכל להתגייס ולעזור לנו, כי הכאב גדול מאוד. אנחנו רוצים לעזור לה, אבל עכשיו אחרי הפריצה זה קשה".

בעקבות הפריצה פנו אנשים רבים בבקשה לתרום כסף למשפחה ולסייע בבניית המעלית המיוחדת לה זקוקה שחר.