ראש הממשלה נתניהו: "נקים ועדה לטיפול בכבאים"

ברגע האחרון הוחלט כי הממשלה לא תצביע הבוקר בישיבתה השבועית על ההכרה ב-3 הכבאים שנספו באסון הכרמל כחללי צה"ל. יו"ר ארגון יד לבנים כל הכוונה להכיר בשלושה כחללים: "בסוף כל מאבטח בסופר-מרקט יהיה חלל צה"ל". רה"מ: ננציח הכבאים בדרך ראויה להקרבתם

ההצבעה בממשלה על ההכרה בכבאים שנספו באסון הכרמל כחללי מערכות ישראל נדחתה, ולא תתקיים הבוקר בישיבת הממשלה השבועית - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. בישיבה הבוקר צפויה הייתה להתקבל ההחלטה התקדימית, אך בסופו של דבר ההצבעה המדוברת נדחתה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את דבריו בישיבת הממשלה בהתייחסו לנושא. "כבר מספטמבר אנו דנים בנושא ההכרה בכבאים כחללי מערכות ישראל, אבל החוק עוד לא שונה", אמר נתניהו. "תוקם ועדת שרים על מנת לקדם את הנושא. אני מבקש להנציח את הכבאים בדרך ראויה שתוקיר את ההקרבה שלהם".

ההצבעה הייתה אמורה לאשר את ההכרה בדני חייט, אורי סמנדייב ואלעד ריבן זכרם לברכה כחללים. עם זאת, ארגון "יד לבנים" מתנגד בתוקף להכרה. יו"ר הארגון אלי בן-שם, העביר אתמול מכתב לראש הממשלה, שרים בכירים וגם היועץ המשפטי לממשלה, בו הוא מביע את התנגדותו התקיפה להכרה בכבאים כחללי מערכות ישראל.

"שההחלטה לא תתקבל במחטפים"

"מדינת ישראל צריכה לחשוב אילו ערכים אנחנו מעבירים לנוער שלנו", אמר היום בן-שם בראיון לערוץ החדשות. "צריך לדון בזאת בצורה מכובדת, על פי הנהלים, בצורה אחראית ודמוקרטית. אסור שההחלטה הזאת תתקבל במחטפים".

בן-שם מתח ביקורת חריפה על כוונתם של ראש הממשלה ושר הפנים לאשר את ההחלטה. "בשנה האחרונה פנו למועצה הציבורית גם מזק"א, ממד"א, מרכבת ישראל ומחברת החשמל. בסוף כל מאבטח בסופר-מרקט יהיה חלל מערכות ישראל. אני לא חושב שראש הממשלה ושר הפנים, שנגועים פוליטית בעניין, צריכים לקבל את ההחלטה תחת לחץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת