ישי לכבאים: שלושת הנספים בכרמל יוכרו חללים

שר הפנים נועד עם נציב הכבאות והבטיח כי הממשלה תאשר ביום ראשון את ההכרה באורי סמנדייב, אלעד ריבן ודני חייט כחללי מערכות ישראל. ניסיון קודם להנציחם בטקסי הזיכרון נתקל בהתנגדות המשפחות השכולות, והכבאים מאיימים: "אם ההבטחה לא תתקיים - נשבש את אירועי הזיכרון"

שלושת הכבאים שנספו (חדשות 2)

האם סאגת ההכרה בשלושת הכבאים שנספו באסון הכרמל תגיע, סוף כל סוף, לפתרון? שר הפנים אלי ישי אמר אחר הצהריים לנציב שירותי הכבאות וההצלה, רב-טפסר שחר איילון, כי הממשלה תתכנס ביום ראשון הקרוב לישיבה מיוחדת שבה יוחלט להכיר באופן רשמי באורי סמנדייב, דני חייט ואלעד ריבן – כחללי מערכות ישראל.

למרות זאת, מאיימים הכבאים כי אם לבסוף לא תתמלא ההבטחה והשלושה לא יוכרו חללים – הם ייאלצו אף לשבש את טקסי הזיכרון במקומות מגוריהם של הנספים.

"בבוקר נערכה פגישה בין נציב הכבאות איילון לבין יו"ר ארגון יד לבנים הארצי, אלי בן שם. בשיחה הזאת הושגה הסכמה על כך שבטקסים בעפולה ובמגדל העמק יוזכרו הכבאים בני המקום שניספו", סיפר דובר ארגון הכבאים, רשף בועז רקיע, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

משפחות שכולות מתנגדות

"בצהריים היינו אמורים להיפגש בעפולה עם משפחות הכבאים ועם יו"ר ארגון יד לבנים. קבענו, אבל למרות זאת – הוא לא הגיע. רק מאוחר יותר הבנו ממנו שבעקבות לחץ שהפעילו עליו משפחות שכולות, הוא החליט לחזור בו מהסיכום הזה וביטל את אזכור הכבאים בטקס הזיכרון", סיפר רקיע.

דובר ארגון הכבאים הדגיש כי "מדובר בחלק מהמשפחות השכולות במקום ולא בכולן. אנחנו לא מצליחים להבין את זה. אחר כך ביד לבנים הסכימו להתפשר ואמרו שאת דני חייט יזכירו באופן מינימלי ומבלי שיציגו את התמונה שלו. זה פשוט ביזיון".

למרות הודעת השר ישי, ממתינים כעת הכבאים להצבעה בישיבת הממשלה – כדי לוודא ששלושת הנספים בכרמל אכן יוזכרו כחללים בטקסי הזיכרון. "לפי ההבטחה, הכבאים יקבלו מעמד של חללי מערכות ישראל, בלי שום אפליה לרעה. אם לא ימלאו אחר מה שהבטיחו לנו, ייתכן שפשוט נאלץ לשבש את הטקס. המטרה שלנו היא להגיע להבנה ולאפשר לאירועי הזיכרון להיערך כסדרם, אבל אם זה לא יתאפשר-  לא תהיה לנו ברירה אחרת, אלא לנקוט מהלכים שישבשו את הטקסים", הבטיח רקיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת