התקלה אותרה לפני שבועיים; פתרון - רק מחר

אלפי נוסעים עדיין תקועים בנמלי התעופה ברחבי הארץ וממתינים לטיסותיהם - אך ברשות שדות התעופה ובנתב"ג עדיין אין פתרון באופק לתקלה שאותרה במערכות התדלוק. היום מתברר: התקלה אותרה כבר לפני שבועיים. מנהל נתב"ג אמר בשיחה עם חדשות 2 כי לא מדובר באירוע טרור

אלפי נוסעים בנמל התעופה בן גוריון ובנמלי תעופה נוספים ברחבי הארץ עדיין ממתינים לטיסותיהם, אך בשלב זה נראה כי לרשות שדות התעופה ולחברות הטיסה השונות אין פתרון לתקלה החמורה בתדלוק המטוסים. גורמים ברשות שדות התעופה אומרים הערב כי בשלב זה עדיין לא ידוע מתי תיפתר התקלה - כשההערכה היא שהחזרה לפעילות מלאה עלולה להיות לא לפני מחר בבוקר.

התקלה בנתב"ג - המדריך לנוסע

"חברת נכסי תעופה היא החברה שאחראית על אספקת הדלק לנתב"ג, איכותו ועמידותו בתקנים", הדגיש הערב מנהל נתב"ג שמואל קנדל במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס. "הדלק נבדק ועמד בכל הבדיקות הנדרשות. הסיבה שבגינה התעורר החשש היא סתימה שהתגלתה במסננים באותם מתקנים שמעבירים את הדלק מהצנרת למנועי המטוס".

התקלה אותרה כבר לפני שבועיים

הערב התברר כי התקלה במסננים אותרה כבר לפני שבועיים, אז הופיע חומר שמנוני על המסננים. מספר טייסים דיווחו על כך לחברות התעופה בהן הם עובדים וברשות שדות התעופה מציינים כי נשלחו בדיקות דלק שחזרו תקינות במהלך השבועיים הללו.

כעת מנסים למצוא פתרונות ביניים לשעות הקרובות, במהלכן יישלחו מטוסים ליעדים קרובים, על מנת להצטייד בדלק. מנהל נתב"ג הדגיש בשיחה עם חדשות 2 כי אין מדובר באירוע טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת