מוישי הקטן מתרגש לקראת הדלקת המשואה

בין 12 המדליקים השנה נמצא גם הרב שמעון רוזנברג, ששכל את בתו רבקי ובעלה בפיגוע בבית חב"ד. מאז הוא משמש אב שני לנכדו, הילד מוישי, שגנב היום את ההצגה בחזרה לקראת הטקס הממלכתי

מוישי הולצברג, הניצול היחיד מהפיגוע במומבאי לפני שלוש שנים, לא ממש מבין על מה כל המהומה. ביום העצמאות הקרוב צפוי סבו של מוישי, הרב שמעון רוזנברג, להדליק משואה על הבמה המרכזית בהר הרצל.

מוישי הקטן, היום בן ארבע, יעמוד על הבמה יחד איתו. "קשה לי לומר עד כמה הוא מבין את הסיטואציה", אמר הרב רוזנברג לחדשות 2. "הסברנו לו את הנושא הזה, מה זה מסמל עבורנו, את לפיד האש, שמסמל את המשכיות הבית של הוריו במומבאי".

סיפורו העצוב של מוישי אולי גנב את ההצגה, אבל על הבמה יהיו עוד 11 נבחרים שלא דילגו על החזרה הגנרלית. בין מדליקי המשואות השנה גם עומר ברלב, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר שהקים את עמותת "אחרי", סער שפירא - כבאי צעיר בצופי אש ובן כיתתו של אלעד ריבן ז"ל ומיכאל גולדמן גלעד, ניצול שואה. כולם תרגלו את הטקסטים, בטקס הזה אין מקום לאלתור.

בזמן שסבא תרגל את השורות המוכרות, מוישי ישב בצד והתעסק בעיקר בציור. הטקס הזה הוא אולי פסגת הגאווה של הרב רוזנברג. שלוש שנים חלפו מאז ששכל בפיגוע בבית חב"ד את בתו רבקי ובעלה גבי והפך שוב לאבא לילד שנותר יתום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק