לא צריך לחכות: עונת הרחצה נפתחה

בשורה טובה לחובבי המטקות והביקיני. הבוקר נפתחה רשמית עונה הרחצה בחופי הארץ, מלבד בחוף אכדיה בהרצליה וחוף אביב בתל אביב – שם יוכלו הרוחצים ליהנות מהמים רק בעוד שבועיים. משרד הפנים מדגיש: הרחצה רק בחופים המוכרזים ובשעות הפעילות של המצילים בלבד

החופים נפתחו הבוקר (חדשות 2)

ברוכים הבאים לקיץ: היום נפתחה רשמית עונת הרחצה בחופים המוכרזים בישראל. במהלך העונה, שתסתיים ב-7 באוקטובר, יהיו החופים פתוחים לקהל הרחב ויכללו שירותי הצלה. חוף אכדיה בהרצליה וחוף אביב בתל אביב ייפתחו רק בעוד שבועיים, לאחר סיום עבודות שיפוץ.

משרד הפנים מדווח כי בעקבות הסופות החזקות בחורף האחרון הושקעו כ-7 מיליון שקלים בפיתוח החופים ובשיפוץ הנזקים שנגרמו. הכסף הועבר בעיקר לטובת שיפוץ סוכות מציל, תיקון השילוט ובקניית ציוד מציל חיים.

ירידה במספר הטביעות

מנתונים שמפרסם משרד הפנים עולה כי 76% ממקרי הטביעה בשנה שעברה אירעו בשל רחצה בחופים לא מוכרזים או בשעות שלא הייתה פעילות מציל בחוף. מהנתונים עולה גם כי 81% מהטובעים היו גברים.

בשנת 2010 מתו בחופי ישראל, כך מדווחים במשרד הפנים, 38 בני אדם - מדובר בירידה לעומת שנת 2009, בה קיפחו את חייהם 43 רוחצים. במשרד הפנים מייחסים ירידה זו לקמפיין ההסברה הנרחב של המשרד: "אם אין מציל לא נכנסים לים- בחיים!".

במשרד הפנים מדגישים כי יש להקפיד על רחצה בחופים בהם יש שירותי הצלה בלבד - ורק בשעות פעילות המצילים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק