מי ירוויח הכי הרבה ביום העצמאות?

גם השנה יופיעו אמנים רבים בעשרות במות ברחבי הארץ. הרשויות המקומיות מקציבות סכומי ענק לטובת ההופעות המדוברות ואילו הזמרים שמעלים מחירים במיוחד לערב הזה בכלל לא מתלוננים. עם זאת, במרכז לשלטון מקומי החליטו לנסות לשים סוף לתופעה. אז מי האמן שמרוויח הכי הרבה ואיפה?

אייל גולן ושרית חדד. מובילים את הרשימה (חדשות 2)

עבור אמנים רבים בארץ, יום העצמאות הוא שמחה גדולה ומכופלת. גם השנה יגזרו הזמרים השונים שיקפצו בין הבמות ברחבי הארץ, קופונים שמנים במיוחד. הרשויות המקומיות ישלמו סכומי עתק עבור הופעה שתימשך בין חצי שעה לשעה בלבד, הכול כדי לשמח את תושביהם החוגגים.

מיהו האמן היקר ביותר?

בראש טבלת המרוויחים ביום העצמאות הקרוב, יהיו כוכבי הזמר הים תיכוני: אייל גולן, שרית חדד, קובי פרץ, משה פרץ, ליאור נרקיס ודודו אהרון. אלה גובים סכום הנע בין 100 ל-150 אלף שקלים למופע של עד 40 דקות.

אחריהם ניצבים הזמרים מושיק עפיה, רגב הוד ומרגלית צנעני, שיעלו לרשויות המקומיות בין 40 ל-80 אלף שקלים למופע.

כמה יוציאו הרשויות המקומיות על האירועים?

בירושלים תופיע השנה שרית חדד, עבור תשלום "צנוע" של כ-100 אלף שקלים למופע של 45 דקות. רגב הוד יופיע גם כן תמורת 50 אלף שקלים עבור 45 דקות מופע. בועז מעודה ואביבה אבידן יציגו גם הם בבמות ברחבי הבירה, ויסתפקו בסכום של 22 אלף שקלים עבור כל הופעה.

בבאר שבע יופיעו נינט טייב, מאיה בוסקילה, דודו טסה ואביהו שבת. עלות אירועי יום העצמאות, יום הזיכרון לשואה ולגבורה וויום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יעמוד השנה על לא פחות ממיליון ו-350 אלף שקלים.

ברחובות יופיעו באירוע המרכזי הזמרת קרן פלס, ויוצאי כוכב נולד דיאנה גולבי, עידן עמדי ואוהד שרגאי. עבור ההופעה ירוויחו הזמרים 75 אלף שקלים, עבור מופע באורך 40 דקות.

ברמת השרון צפויים להופיע ברי סחרוף, מאור כהן ולהקת מוניקה סקס. עיריית רמת השרון מסרה שסך העלויות לחגיגות העצמאות בעיר יעמוד על כ-800 אלף שקלים.

בבמה המרכזית בכיכר רבין בתל אביב, יופיעו בערב החג אושיק לוי, גלית גיאת ודפנה ארמוני. מדוברות העירייה נמסר כי התקציב לאירועי יום הזיכרון ויום העצמאות, עומד על כ-600 אלף שקלים.

"לא לתת יד להפקעה המטורפת הזו"

במרכז לשלטון מקומי לא מרוצים מהתופעה שחוזרת על עצמה בכל שנה, והחליטו להגיש תלונה לממונה על ההגבלים העסקיים. שלמה בוחבוט ראש עיריית מעלות תרשיחא ויו"ר מרכז השלטון המקומי, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "לצערנו הרב לקראת יום העצמאות כל האמנים מעלים מחירים בצורה מטורפת. יש אמנים שמקבלים מעל 100 אלף שקל לחצי שעה".

"פנינו לממונה על ההגבלים העסקיים, לבדוק האם ההסכמים מנוגדים לחוק והאם על פי החוק האמנים יכולים לדרוש מחירים מופרזים", סיפר בוחבוט והוסיף: "אני באופן אישי קראתי לראשי ערים להחרים את ההופעות ולא לתת יד להפקעה המטורפת הזו". 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק