ערב יום הזיכרון: בתי הקפה, רשתות השיווק ומקומות הבילוי ייסגרו מוקדם

בהתאם לחוק, ייסגרו הערב בתי עסק רבים ברחבי הארץ, בהם מסעדות, בתי קולנוע ומקומות בילוי, לרגל יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. גם סניפי רשתות השיווק הגדולות ייסגרו כבר ב-19:00

יום הזיכרון: מרכינים ראש (חדשות 2)

מקומות הבילוי ובתי עסק רבים ברחבי הארץ יהיו סגורים הערב לרגל אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה.

על פי החוק, בערב יום הזיכרון יהיו בתי הקפה סגורים מתחילתו ועד לזריחת השמש למחרת, וכמו כן נאסר לקיים במהלכו עינוגים ציבוריים. עונג ציבורי, כך לפי חוק רישוי עסקים - התשכ"ח 1968 - כולל הצגות של תיאטרון, קולנוע, קונצרט, דיסקוטק, מופעי מחול, ריקודים, קברט, קרקס, משחק או ספורט, וכל עינוג כיוצא באלה, "בין שהם בתמורה ובין שלא בתמורה, למעט הרצאה או ויכוח שמטרתם העיקרית היא חינוכית, אף אם הם מלווים לצורך הדגמה הצגת תמונות או השמעת צלילים".

גם סניפי רשתות השיווק הגדולות ייסגרו מוקדם מהרגיל. מרשת שופרסל נמסר כי כל הסניפים יהיו פתוחים עד השעה 19:00. למחרת, יום הזיכרון, הסניפים יפעלו עד השעה 17:00 - ללא מוזיקה. ביום העצמאות ייפתחו החנויות בשעה 20:00.

ברשת מגה ייסגרו הסניפים בשעה 19:00 בערב יום הזיכרון. למחרת יפעלו הסניפים לפי שעות הפתיחה בימי שישי, כאשר במגה בול יעבדו עד השעה 16:00 ואילו במגה בעיר יפעלו עד שעה 17:00. למחרת, יום העצמאות, כל סניפי מגה סגורים.

סניפי רמי לוי שיווק השקמה ייסגרו גם עם תחילת יום הזיכרון. למחרת יהיו הסניפים פתוחים עד שעות הערב. ביום העצמאות ייפתחו הסניפים עם מוצאי החג. 

מסופר פארם נמסר כי בתי המרקחת של הרשת יהיו פתוחים בערב יום הזיכרון כסדרם, "למעט אלו הנמצאים במרכזים מסחריים הנסגרים בערב זה". ביום העצמאות, כך אומרים בסופר פארם, יפעלו סניפי הרשת במתכונת שבת, בהתאם לתורנויות שקובעות הרשויות ועליהן אפשר להתעדכן במקומונים ובאתרי הרשויות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק