האחים שהופרדו בשואה התאחדו בנתב"ג

אביו של מיכאל יעקובובסקי נאלץ להיפרד מאשתו ומבנו כשפרצה מלחמת העולם השנייה. הוא הקים משפחה חדשה וסיפר לה על הבן האובד. אבל רק עכשיו, אחרי עשרות שנים של חיפושים, איתרו שני ילדיו את מיכאל, אחיהם למחצה. תיעדנו את הפגישה המרגשת

מיכאל יעקובובסקי ספר את הימים, הדקות והשניות עד הרגע הזה - הרגע שבו יראה את אחיו למחצה, שאותו לא פגש מעולם. כל דקה נראתה כמו נצח, אבל הבוקר זה קרה: השניים התאחדו לראשונה ובגיל 73 מיכאל זכה לאח קטן, רק בן 67. "חיפשתי אותו במשך 30 שנה, אבל זה לא כמו להחזיק אותו", אומר בהתרגשות גרגורי סלומון, לאחר שהתאחדו השניים בנמל התעופה בן גוריון.

הכל התחיל בשנת 1939. אבא של מיכאל נמלט מן הצבא הרומני, ונאלץ להיפרד מאשתו ובנו במהלך המנוסה. הם קבעו להיפגש בגבול עם רוסיה, אבל הדבר לא התאפשר, וכל אחד מהם פתח בחיים חדשים, היא כאן בארץ עם מיכאל הקטן. הוא ברוסיה ואז בארצות הברית.

במרוצת השנים גילה האב לשני ילדיו כי יש להם אח אובד, אבל כל מה שהיה להם זו תמונה שקיבלו מקרוב משפחה ובאמצעותה, שעליה נכתב זמיר, שמו של הבן שנולד למיכאל כאן בארץ. אחרי 30 שנים של חיפושים, נפתרה התעלומה לפני ארבעה חודשים, ומיכאל זכה באחות, שהיתה כאן בארץ ובאח שהיום נפגש איתו לראשונה.

"נפתח לי עולם חדש", מתוודה מיכאל. "אני בן יחיד. אמא של נפטרה, אבא שלי החורג נפטר. עכשיו יש פתאום משפחה", הוא מספר בהתרגשות. בהמשך השבוע יחתן מיכאל נכד ראשון. אחיו ואחותו יהיו איתו במעמד המרגש ואז לראשונה הם ישמחו יחד, כמשפחה אחת שלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק