השוטר מספר 1: דנינו מונה למפכ"ל ה-17

משטרת ישראל תחגוג היום מפכ"ל חדש, אחרי חודשים רבים שבהם המינוי לתפקיד היה נתון בחוסר בהירות - יוחנן דנינו. הצטרפו לשידור החי של טקס הענקת הדרגה לדנינו, שנכנס לתפקיד המפכ"ל ה-17. מיד לאחר מכן, בשעה 10:30, ייערך טקס החילופים במטה הארצי של המשטרה. דנינו יחליף בתפקידו את המפכ"ל היוצא דודי כהן

ניצב יוחנן דנינו בן ה-52 הועלה הבוקר לדרגת רב-ניצב ומונה לתפקיד המפקד הכללי ה-17 של משטרת ישראל. דנינו מחליף בתפקידו את רב רב-ניצב דודי כהן שיפשוט את מדיו ויפרוש מהמשטרה.

טקס הענקת הדרגות לדנינו התקיים הבוקר בשעה 9:00 במשרד ראש הממשלה בירושלים. ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הם אלה שהעניקו לו את הדרגות. את הטקס העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בטקס השתתפו גם המפכ"ל היוצא, בני משפחתו של דנינו ובכירים נוספים. בשעה 10:30 יתקיים במטה הארצי של המשטרה טקס חילופי המפכ"לים הרשמי.

החוקר הראשי של קצב, אולמרט והירשזון

ייתכן מאוד כי כניסתו של דנינו לתפקיד תחולל שינויים דרמטיים במשטרה. דנינו היה מי שעמד מאחורי חקירות שחיתות פוליטית רבות והנושא הזה צפוי לבוא לידי ביטוי במהלך כהונתו.

דנינו, תושב מודיעין, נשוי ואב לארבעה ילדים. הוא נולד באשקלון למשפחה דתית ולמד בישיבה התיכונית "אור עציון". את שירותו הצבאי העביר דנינו בצנחנים, כשלאחר שחרורו למד משפטים באוניברסיטת תל אביב.

כבר במהלך לימודיו, בשנת 1982, התגייס למשטרה ופיקד על בסיס מתנדבים של המשמר האזרחי. הוא התקדם בסולם הדרגות עד שב-2006 מונה לראש אגף החקירות והמודיעין ופיקח על החקירות נגד הנשיא לשעבר משה קצב, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והשרים לשעבר חיים רמון ואברהם הירשזון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק