ההורים נהרגו, דוד בן ה-3 נשאר לבד

בקהילה היהודית במרוקו ובסין מתקשים לעכל את האסון. מיכל ומסעוד ויזמן, זוג צעיר בשנות ה-30 לחייו שבילה אתמול בבית הקפה במרקש - נספו בפיגוע התופת בעיר. בנם דוד נותר עם הוריו של מסעוד - ונשאר בחיים. "הלכנו לבית המשפחה בקזבלנקה ובכינו", סיפר היום נציג בית חב"ד בעיר. "הם היו ה'טובים', 'המוצלחים' ו'היפים'"

בקהילות היהודיות במרוקו ובסין קיבלו בהלם ובכאב רב את הידיעה על מותם של מסעוד ומיכל ויזמן, הזוג הישראלי בשנות ה-30 לחייו שנהרגו אמש בפיגוע התופת במרקש שבמרוקו. השניים התגוררו בשנים האחרונות בסין, אך נסעו בחג הפסח האחרון לבקר את הוריו של מסעוד לקזבלנקה שבמרוקו - שם מצאו באורח טרגי את מותם.

השניים הגיעו אתמול לבית הקפה הפופולרי במרקש, כחלק מטיולם בעיר, והחליטו להתיישב בו. מדובר במקום תיירותי מאוד, הממוקם בכיכר המרכזית בעיר - שם אירע לפתע הפיצוץ שגרם למותם. 13 בני אדם נוספים נהרגו בפיגוע ו-20 נפצעו.

"אנשי הקהילה היהודית בקזבלנקה הגיעו הבוקר לבית המשפחה בעיר, ובכו עם בני המשפחה על הטרגדיה האיומה הזו", סיפר הבוקר נציג חב"ד בעיר לאתר האינטרנט "לובביץ'". "בנם בן השלוש של הזוג, דוד יוסף, היה עם סבו וסבתו בזמן שאירע הפיצוץ".

"פעילים בקהילה היהודית והישראלית בשנחאי"

גם בשנחאי התקבלה הידיעה על מותם של הזוג ויזמן בהלם. "הם היו מאותם אנשים נפלאים, שעליהם תמיד אומרים שהם 'המוצלחים', 'הטובים' ו'היפים'", סיפר הבוקר לחדשות 2 ג'קי אלדן, קונסול ישראל בשנחאי שהכיר את הזוג היטב. "מדובר בזוג שהיה מלח הארץ, פעילים שעושים לביתם - אך היו גם פעילים בפעילות התרבותית של הקהילה היהודית והקהילה הישראלית בשנחאי. הם לא חסכו מאמץ לעזור לזולתם של אנשים אחרים".

בינתיים, נמשכת במרוקו חקירת הפיגוע הקשה. גורמי ממשל במדינה מעריכים היום כמעט בוודאות כי מדובר בפיגוע שביצע ארגון "אל-קעידה", אך על רקע הפגנות האופוזיציה בשבועות האחרונים במדינה - שב הלילה והבטיח בית המלוכה המרוקני כי הרפורמות תבוצענה כמתוכנן והאחראים לפיגוע יתנו על כך את הדין.