מפגש ענקים: כשהנשיא פרס פגש את סבוניס

כדורסלן העבר המתנשא לגובה 2.21 מטרים פגש היום את נשיא המדינה בביקור מיוחד שלו בארץ, לקראת אליפות אירופה בכדורסל שתיערך בליטא בספטמבר. סבוניס, נשיא ז'לגיריס קובנה, העניק לנשיא את חולצת הקבוצה, צעיף ומדליה, וסיפר לפרס על זכרונותיו מהמשחק האחרון שלו בישראל נגד מכבי - ומסל הניצחון הבלתי נשכח של דרק שארפ

נשיא המדינה שמעון פרס נפגש היום במעונו בירושלים עם אגדת הכדורסל ארווידאס סבוניס, שכיום מכהן כנשיא קבוצת ז'לגיריס קובנה. מדובר, כפי שניתן לראות בתמונות, באחד השחקנים הגבוהים בעולם - 2.21 מטרים.

סבוניס הגיע ארצה במטרה לקדם את אליפות אירופה בכדורסל, שתתקיים בליטא בחודש ספטמבר. מלשכת הנשיא נמסר כי "השניים קיימו פגישה מחויכת במיוחד", במסגרתה אף העניק סבוניס לנשיא את חולצת ז'לגיריס, צעיף הקבוצה ומדליה.

כששאל פרס את סבוניס לגבי ביקוריו בישראל, ענה הכדורסלן כי ביקר בישראל 4 פעמים בעבר. הפעם האחרונה הייתה לפני כ-6 שנים, במשחק כדורסל האחרון בקריירה שלו במסגרת היורוליג מול מכבי תל אביב, בו הפסידה ז'לגיריס בשניות האחרונות - מאותו סל בלתי נשכח של דרק שארפ, בדרך לזכייה של הצהובים בגביע האירופי.

סבוניס סיפר לנשיא: "זה היה משחק היסטורי. איני יכול לשכוח את המשחק, כל פעם שאני מגיע לנמל תעופה אני נזכר בסיפור". הנשיא סיפר לאורחו גם על אלופת אירופה לנשים, אליצור רמלה: "יש לנו גם קבוצות כדורסל נשים, שהפכו לאלופות אירופה. כמו בתחומים רבים אחרים, נשים הן יותר טובות מגברים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק