המועצה לשלום הילד: "לא לקנות דגלים מילדים בצמתים"

מוכרי הדגלים כבר השתלטו על הצמתים לקראת יום העצמאות הקרב ובא, אולם במועצה לשלום הילד מודאגים ואומרים כי הילדים שמוכרים את הדגלים הם צעירים מאוד, ומועסקים באופן בלתי חוקי. "זה רק עניין של זמן עד שילד ייפגע בכביש", מזהיר יו"ר המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן

דגלי ישראל. אל תקנו מילדים (רויטרס)

אם תוך כדי נהיגה בימים האחרונים הבחנתם בילדים שמוכרים דגלי ישראל בצמתים ובכבישים ברחבי הארץ, המועצה לשלום הילד מפצירה בכם היום: אל תקנו, מדובר בניצול קטינים.

יו"ר המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "מועסקים בעניין הזה ילדים קטנים מאוד. שוחחתי עם ילד בן 10 בירושלים, בצומת, והוא אמר שהוא מרוויח בין חצי שקל לשקל עד כל דגל שהוא מוכר".

"ברור שזו לא יוזמה עצמית של ילד אלא יש תעשייה מאחורי זה. לא פחות ברור שכשילד יורד לכביש סואן, זה סיכון עצמי מאוד גבוה. ואני אפילו לא מתחיל לדבר על דברים כמו זיהום אוויר והחום, אלא על עצם ההסתובבות בין המכוניות. זו שאלה של זמן עד שיקרה אסון, לכן מוכרחים להפסיק את זה", אמר קדמן.

הוא הוסיף כי במועצה קוראים לנהגים לחדול מהקנייה, מפני ש"ברגע שמישהו משתף פעולה עם התעשייה, הוא תורם להמשך קיומה". קדמן הסביר, "קיבלנו פנייה מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בבקשה לסיוע. המשטרה שאליה פנינו וגם משרד התמ"ת לא עושים כרגע פעולות אכיפה. ראיתי ילד וניידת עברה לידו. הרשויות מתעלמות מזה".

תגובת משרד התמ"ת לטענות טרם התקבלה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק