כך הפכה אנדרטת חללי צה"ל באשדוד למשתנה

קבוצת צעירים שחגגו את המימונה בפארק בן גוריון באשדוד, תועדו במצלמות כשהם מטילים את מימיהם על אנדרטת חללי חטיבת גבעתי במקום, שנפלו בקרב לבלימת התקדמות הצבא המצרי לכיוון תל אביב. למרות שמטרים ספורים מהמקום הוצבו שירותים כימיים, הצעירים בחרו לעשות צרכים דווקא באנדרטה, בה בעוד כשבועיים יעמוד משמר כבוד

המילים "אין כבוד" לא מתארות את התמונות הללו: שני צעירים תועדו ביום שלישי האחרון, חג המימונה, כשהם מחללים את אנדרטת הזיכרון לחללי צה"ל שנמצאת בפאתי פארק בן גוריון באשדוד - כך מדווח עופר אשטוקר, כתב אתר "אשדוד.נט".

למרות שמטרים ספורים מהמקום הוצבו שירותים כימיים, הצעירים בחרו להטיל את מימיהם דווקא באנדרטה, בה בעוד כשבועיים יעמוד משמר כבוד לזכר הנופלים.

האנדרטה בפארק בן גוריון הוקמה לזכר 11 בני ראשון לציון, חיילי חטיבת גבעתי, שנהרגו בקרבות באזור אשדוד במלחמת יום העצמאות, תוך שהם מקריבים חייהם כדי למנוע מצבא מצריים להגיע לתל אביב ולכבוש את ארצנו.

פעולתם של חיילי גבעתי באותה העת, הביאה למפנה במלחמה וכפי שכתוב באנדרטה: "העובר כאן זכור! אנו הבאנו את השער לניצחון. על גופותינו נסלל הנתיב לנמל אשדוד". אך נראה שלשני הצעירים בתמונות, ההקרבה הזו לא ממש משנה.