תופעה: קבוצות קופצות מגשרים בארץ

הגשרים הגבוהים ביותר בישראל הפכו לאחרונה למטרה של קבוצות קופצים. חברי הקבוצות נקשרים בחבלים ומתעופפים מהגשר, כשכל טעות קטנה יכולה להיות קטלנית. למרות הסיכונים והעובדה שבחלק מהקפיצות הם עוברים על החוק הם טוענים: "אנחנו המקצוענים, אלה שלא יודעים לבצע את הקפיצות הם הסכנה"

מי שסובל מפחד גבהים, כדאי שיחשוב שוב לפני שיצפה בקטע הווידאו הבא. בחודשים האחרונים יוצאות קבוצות שעוסקות בספורט אקסטרים לגשרים גבוהים, שם נקשרים חברי הקבוצה בחבלים ופשוט קופצים. האירועים הללו הם בהחלט מסוכנים ובחלקם גם לא חוקיים, אבל זה לא מרשים את אלה שצריכים את מנת אדרנלין שלהם

"לפני כל קפיצה תמיד יש חששות", מספר רוברט לוין, מדריך קפיצות ה"נדנדה". "כשיפסיקו החששות כנראה שאצטרך להפסיק לקפוץ". חברו של לוין, שהצטלם כשפניו מכוסות, הוסיף ואמר כי "אם אמא שלי תגלה איפה אני, יכול להיות שהיא תחטוף שבץ.

שניות לפני הקפיצה מגשר גבוה באזור מודיעין, יודע רוברט שכל טעות קטנה בזווית קשירת החבלים יכולה להיות קטלנית, אבל זה לא מה שימנע ממנו מלקפוץ. רוברט זינק מהגשר, ולאחר התנדנדות ארוכה הועלה למקום מבטחים בחזרה. "אנחנו מקצוענים", סיכם לוין, "אני חושש שאלה שלא יודעים לקפוץ יעשו את זה ואז באמת יקרו אסונות".