במקום יום הולדת - הנרצח מברזיל שב בארון

5 כדורים שנורו לעבר שגיב סימונה בברזיל הפרידו בינו לבין שיבה ארצה. לאחר שחזר לישראל בארון, אומרת אמו זהבה כי בנה נרצח על רקע פעילותו למען היהודים האנוסים בברזיל, וכי היא מצפה מהמדינה לפעול לגילוי האמת ולכידת הרוצחים

היום בצהריים היה אמור לשוב שגיב סימונה לצמיתות לישראל. למרבה הצער, סימונה,שחי במשך 14 שנים בחו"ל, נרצח בשבוע שעבר בברזיל על ידי מתנקשים אלמונים שירו בו חמישה כדורים קטלניים. מי שחיכתה לו על השנים הללו, אמו זהבה, נותרה עם הציפייה והשכול.

"הם היו אמורים לחזור היום", היא מספרת בכאב, "שגיב ביקש ממני שאני אעשה לו יום הולדת אחרי 14 שנים. במקום זה הוא חוזר בארון". ימים לפני מותו, סיפר סימונה כי גורמים ניסו להערים עליו ולקחת לו את העסק. "הוא הגיש חמש תלונות במשטרה אחרי שאיימו על חייו ונתנו לו צ'קים ללא כיסוי", מוסיפה אמו.

"הבן שלי הוא לא עבריין"

סימונה, שהיה בעל עסק למכירת מכוניות בפורטולזה, העיר בה נרצח, עסק במשך שהותו בברזיל בקירוב צאצאיהם של יהודים אנוסים מברזיל חזרה לחיק היהדות. "הוא תמיד אמר לי שזו צוואה של סבא שלו", סיפרה אמו, "הוא פעל למען היהדות ובגלל זה הוא מת - הבן שלי לא היה עבריין".

עכשיו, אחרי מותו, מבקשת סימונה מהמדינה שתפעל למען לכידת הרוצחים. "שלא ישאירו אבן על אבן, שיהפכו הכל. הממשלה צריכה להפעיל את השגרירות בברזיל ואת הקונסול. הם צריכים לגלות את האמת - למה הבן שלי נרצח?"