מפוח העלים לא חוקי? בתל אביב הוא ממשיך לפעול

התל אביבים שקיוו לקום לבוקר שקט, התעוררו שוב לקולות כלי הניקיון הרועש שנאסר לשימוש בתקנות החדשות. בעירייה הבטיחו למלא אחר החוק וציינו: זה לא אנחנו - אלא עובדי הקבלן

הבוקר נכנסו לתוקפן תקנות הרעש החדשות, שלמען איכות החיים של כולנו – מחייבות, בין היתר, את הרשויות המקומיות להפסיק את השימוש במפוח הרועש של מנקי הרחובות. אבל תושבי תל אביב, שקיוו להקיץ משנתם סוף כל סוף לבוקר שקט, התעוררו שוב לאותם קולות מוכרים של תרועת המפוחים של מנקי הרחובות.

ירון, תושב רחוב אבן גבירול, הופתע גם כן להתחיל את הבוקר לצלילי הרעש האסור. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הוא אמר בזעם: "זה פשוט בושה וחרפה. העירייה מצפצפת עלינו, ואנחנו ממשיכים לשלם ארנונה".

גם בפינות נוספות בעיר לא נעלמו המפוחים מהנוף כמתחייב בחוק. נגה הלפרין, תושבת שכונת פלורנטין, תיעדה במצלמתה את מנקי הרחובות החרוצים שהתייצבו לעבודתם כבכל יום – מצוידים בכלי המרעיש. "התקשרתי לעירייה והבטיחו לי שיטפלו בזה, אבל גם אחרי שחלף זמן לא קרה כלום. בסוף זה נגמר בכך שהם אמרו לי שאם ארצה, הם יעבירו את התלונה שלי לאחראי", היא סיפרה בייאוש.

ומה אומרים בעיריית תל אביב יפו? שם העדיפו לגלגל את האחריות לפתחם של אחרים. " העירייה הנחתה את כל מנהלי העבודה וקבלני הניקיון להפסיק את השימוש במפוחי העלים עד להודעה חדשה, בהתאם לתקנות. במידה שייעשה שימוש במפוח על-ידי עובדי קבלן, יובהר למנהלי החברות כי במידה וימשיכו לעבור על התקנות תפעל העירייה נגדם עד כדי הפסקת החוזה עמם".

עם זאת, הדגישו בעיריית תל אביב יפו כי "עמדת המשרד להגנת הסביבה אינה מקובלת עלינו ואנו שוקלים את המשך צעדינו בנושא. בכל מקרה, תפעל העירייה בהתאם להוראות הדין ולתקנות הרעש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק