שערורייה בבני ברק: מאפייה כשרה למהדרין אפתה חמץ בחג

כשעה לפני צאת חג הפסח, ודווקא בעיר בני ברק, החלה מאפייה מקומית לעבוד ולהכין חמץ. אתר החדשות הדתי "כיכר השבת" מפרסם כי חרדים שהבחינו בנעשה הפגינו מול המאפייה, שמתהדרת בתעודת כשרות מהמחמירות ביותר. תעודת הכשרות הושהתה מהמקום ובד"ץ יכריע אם לשלול את תעודת הכשרות של המאפיה לחלוטין

הכינו חמץ לפני צאת החג. אילוסטרציה (חדשות 2)

מאפייה אחת מסעירה את העיר בני ברק, החרדית ברובה. דובי קורן, כתב אתר החדשות הדתי "כיכר השבת" חשף כי מאפייה בעיר החלה למכור חמץ עוד לפני שיצא החג. "עסקן שבת" מקומי הבחין בעשן שעולה מארובות המאפייה כשעה לפני צאת חג הפסח, ומיהר להגיע אליה עם מספר חרדים על מנת להתעמת עם בעל המקום.

לדברי העסקן, לכשהגיעו למאפיה, כבה האור לפתע והחבורה הבחינה במספר עובדים נמלטים מהמקום. הקבוצה נשארה במקום ולאחר מספר דקות, יצא אליהם בעל המקום. כשהתעמתה איתו הקבוצה, על העבירה, שלגביהם, חמורה מאין כמוה, פנה אליהם, לדבריהם, בזלזול, ביקש מהם שיעזבו את המקום ואמר להם "לא תכתיבו לי את החיים".

בעקבות דבריו, הצטרפו למוחים עוד דתיים רבים שיצאו מבית כנסת סמוך, והמשיכו להפגין מול המאפייה עד צאת החג.

מסתבר, שאין זו הפעם הראשונה שבעל המאפייה, שבחר להקים עסק דווקא בעיר חרדית ברובה, עובר על חוקי היהדות. אותו עסקן שהבחין בפעילות המאפייה ערב החג, ראה אותה מספר שבועות לפני כן כשהיא פועלת במלוא המרץ כשעה לפני צאת השבת.

כשבירר אודות המאפייה, נדהם העסקן לגלות שבית העסק מחזיק בתעודת כשרות של בד"צ מסוג "בית יוסף", שנחשבת מחמירה במיוחד. כשנעשתה פניה בשם הרבנות המקומית למאפייה, הבעלים התחייבו שלא יפעילו אותה בשבת.

אולם, כאמור, בעל העסק החליט לחלל את מסורת חג הפסח כשעה לפני צאת החג, אולי על מנת להצטייד בכמות גדולה יותר של חמץ, כדי לעמוד בדרישה של צאת החג. בתגובה, הושעתה תעודת הכשרות של המאפייה על ידי הרבנות. בעל המאפייה מסר לבד"צ כי כלל לא נעשתה אפייה במקום, אלא ששתי עובדות הגיעו למקום על מנת לבצע עבודות במחשב.

כעת, אנשי בד"צ ינהלו דיון מול בעל המאפייה, ויידרשו לראות את סרטוני האבטחה מאותו היום, על מנת לאמת אם אכן התבצעה שם אפיית חמץ לפני צאת החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק