יהוד: בן 14 קפץ מהמרפסת בשביל 100 ש"ח

מסיבה של נערים ביהוד ששתו אלכוהול כמעט הסתיימה הלילה באסון, לאחר שנער בן 14 התערב עם חבריו כי הוא מסוגל לקפוץ ממרפסת בגובה של 15 מטרים. הנער קפץ בלי היסוס, נפצע באורח קשה והוא סובל מפגיעה רב מערכתית. עדי ראייה במקום: "זה היה עלול להיגמר באסון הרבה יותר כבד"

בן 14 קפץ ממרפסת ביהוד. צילום ארכיון (עזרי עמרם)

"חגיגת הפסח" של החברים כמעט הסתיימה באסון. במהלך מסיבה שהתקיימה אמש בבית ברחוב השלושה ביהוד, קפץ נער בן 14 ממרפסת הקומה השלישית, בגובה 15 מטרים - ונפצע באורח קשה. עדי ראייה במקום: "זה היה עלול להיגמר באסון הרבה יותר כבד".

האירוע החמור התרחש אתמול בערב, בשעה שכ-8 חברים בגילאי 14-15 צפו במשחק הכדורגל בין הפועל ת"א לבני יהודה. מהחקירה הראשונית עולה, כי הנער וחבריו שתו אלכוהול במהלך המשחק, ולאחר ששתו הציעו החברים לעשות "מבחן אומץ": לראות מי מהם מוכן לקפוץ מהמרפסת תמורת סכום של 100 שקלים.

נער בן 14, שעל פי ההערכות היה שרוי בגילופין, החליט לקפוץ בסופו של דבר מהמרפסת ונחבט בעוצמה בקרקע הסלעית. הוא פונה על ידי צוות של מד"א-ירקון לבית החולים "שיבא" בתל השומר במצב קשה, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית ומשברים רבים בגופו, בין היתר בידיים ברגליים ובגב התחתון. בבית החולים השתפר מצבו, הוא נמצא בהכרה ואין סכנה לחייו. "החברים כיוונו אותנו למקום חשוך בחצר, שם ראינו את הנער שכוב בלי תזוזה", סיפר יוסי חלבי, פרמדיק מד"א-ירקון שהגיע לזירת האירוע. "הנערים היו מבוהלים לגמרי, הם דאגו לחבר שלהם שקפץ".

בעקבות האירוע תיחקרו שוטרי תחנת מסובים כמה מחבריו של אותו הנער ששהו עמו בדירה ממנה קפץ, וכמו כן את הוריו של אחד החברים שנכחו בדירה. לאחר שתושאלו על ידי חוקרי המשטרה, החליטו בסופו של דבר השוטרים לא לעצור אף אחד מהם. חקירת האירוע נמשכת.