צפו: הדקות הראשונות לאחר התהפכות האוטובוס

אוטובוס הפוך לרוחב הכביש המהיר, עשרות ילדים ומבוגרים שרועים בתוך ומחוץ לאוטובוס כשהם צורחים מכאב ובהלה, דם וזכוכיות בכל מקום - אלו התמונות הקשות שנראו היום אחר הצהריים לאחר התהפכות אוטובוס המטיילים בכביש 6 סמוך למחלף אייל. המשטרה חושדת כי הנהג נרדם על ההגה, אבל הוא טוען: "נהג אחר חתך אותי"

"פתאום ראיתי גוש ענק מחליק על הכביש. רק אז הבנתי שזה אוטובוס הפוך. ירדתי מהרכב ואז אני מתחילה לשמוע צרחות, מלא ילדים ומשפחות צורחים ובוכים. זה היה מזעזע. אני רואה את האוטובוס הפוך ואנשים לוקחים פטישים ומתחילים לשבור חלונות. זה היה קשה מאד" – כך מתארת רותי חי, תושבת כפר יונה, את מה שראתה היום בכביש 6, שניות לאחר התהפכות האוטובוס.

46 בני אדם נפצעו בתאונה הקשה הזו, בהם 5 באורח קשה ועוד 11 בינוני. עדיין לא ברור מה הוביל להתהפכות אוטובוס המטיילים, שחזרו מטיול להר הבית בירושלים, לרוחב שלושת הנתיבים של הכביש המהיר. רק במזל, איש לא איבד את חייו על הכביש.

"בצד הכביש שכבו עשרות פצועים", תיאר זכי הלר, דובר מד"א, את תוצאות התאונה. "גם ילדים, גם מבוגרים, גם פצועים קשה. תמונה לא קלה".  לא פחות מ-37 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א הגיעו לכביש 6 כדי לפנות את הפצועים לבתי החולים השונים באיזור.

נהג שנפצע בתאונה כבר נחקר ע"י חוקרי המשטרה במיטתו בבית החולים איכילוב, ושם סיפר כי "נהג אחר חתך אותו", אך במשטרה יבדקו את דמו כדי לראות אם נהג בשיכרות, ויתחקרו את הנוסעים כדי לדעת אם הנהג נרדם על ההגה, או שמא דיבר בטלפון הנייד בזמן נהיגה. 

בינתיים יישאר הנהג בבית החולים לקבלת טיפול רפואי. לאחר שיתאושש, יילקח לחקירה מסודרת, שם אולי יצליחו לשפוך אור על הנסיבות שהובילו לתאונה הקשה.

בהכנת הידיעה השתתף גלעד שלמור

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק